افزایش حملات هدفمند به سامانه‌های کنترل صنعتی‎

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

q331

 

بر اساس پژوهش‌های انجام شده، حمله‌های هدفمند به سامانه‌های کنترل صنعتی (ICS) به میزان ۱۱۰ درصد در سال گذشته، افزایش یافته‌ست.

به گزارش كارشناسان دژپاد ، در اینجا با 10 تهدید برتر امنیت سایبری مرتبط با سامانه‌های کنترل صنعتی در سال‌های اخیر، آشنا می‌شوید که بر اساس آخرین گزارش فنی انتشاریافته توسط سازمان فدرال امنیت سایبری کشور آلمان، بیان شده‌است.

مهندسی اجتماعی و حمله‌های صیادی (Social Engineering and Phishing)، نفوذ بدافزار از طریق حافظه‌های جانبی و سخت‌افزارهای خارجی (Infiltration of Malware)، آلودگی و انتشار بدافزار از طریق اینترنت و اینترانت (Malware Infection)، نفوذ از طریق دسترسی از راه دور (Intrusion via Remote Access)، ازجمله این تهدیدات هستند.

همچنین خطای انسانی و خرابکاری (Human Error and Sabotage)، قطعات و اجزای کنترل شده متصل به اینترنت (Connected Control Components)، اختلالات، نقص فنی و حوادث غیرمترقبه (فورس ماژور) (Technical Malfunctions)، به‌ مخاطره افتادن اکسترانت و مؤلفه‌های مبتنی بر رایانش ابری (Extranet and Cloud)،حمله‌های منع سرویس (توزیع شده) ((D)DoS Attacks) و نیز به مخاطره افتادن دستگاه‌های ارتباطات سیار (گوشی‌های هوشمند) در محیط‌های تولید صنعتی از دیگر ناامنی‌هایی است که می‌تواند سامانه‌های کنترل صنعتی را دچار آسیب‌ کند.