افزایش گرایش مدیران فناوری به هوش مصنوعی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

افزایش گرایش مدیران فناوری به هوش مصنوعی

q898
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد اکثر مدیران شرکت‌های فناوری به استفاده از هوش مصنوعی به خصوص برای اجرای فرایندهای مرتبط با فناوری اطلاعات گرایش دارند.

بر اساس بررسی موسسه OpsRamp اکثریت ۶۸ درصدی مدیران حوزه فناوری می‌گویند موافق استفاده از هوش مصنوعی برای پیشبرد سریع‌تر و بهتر فرایندهای آی‌تی هستند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس همین بررسی سه‌چهارم مدیران موسسات فناوری معتقدند استفاده از هوش مصنوعی موجب می‌شود تا درک بهتری از فرایندهای کاری در حال اجرا به دست آید و کیفیت این فعالیت‌ها ارتقا یابد.

ازجمله حوزه‌هایی که هوش مصنوعی به پیشبرد آنها کمک می‌کند می‌توان به ظرفیت‌سازی اشاره کرد. کاربرد هوش مصنوعی باعث می‌شود تا به‌خصوص در محیط‌های پیچیده کاری ظرفیت‌های تازه‌ای به منظور اجرای فرایندهای مختلف ایجاد شود و بتوان تصمیمات مناسب‌تری اتخاذ کرد.

علاوه‌بر این، هوش مصنوعی باعث می‌شود تا توسعه فعالیت‌ها با دقت و کیفیت بیشتری صورت بگیرد و منابع نیز با دقت بیشتری اختصاص داده‌شوند. شناسایی دقیق‌تر نابهنجاری‌ها و مشکلات سیستمی و تحلیل و کشف بهتر تهدیدها ازجمله دیگر مزایای استفاده از هوش مصنوعی در فرایندهای مرتبط با فناوری اطلاعات است.

جالب اینکه ۷۴ درصد از مدیران شرکت‌های فناوری گفته‌اند استفاده از هوش مصنوعی باعث کاهش یا حذف کارهای زمان‌بری می‌شود که باید به‌صورت دستی انجام شوند.
مرجع : خبرگزاری فارس