ایمیل جعلی را بشناسید‎

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

q400

ایمیل جعلی به ساختن جعلی یک تیتر ایمیل گفته‌می‌شود که پیام، ظاهراً از کسی یا جایی غیر از منبع واقعی گرفته شده‌است.

به گزارش كارشناسان دژپاد،جعل ایمیل در واقع یک تاکتیک است که در برنامه‌های فیشینگ و اسپم استفاده‌می‌شود، زیرا افراد بیشتر تمایل به باز کردن ایمیل‌هایی دارند که از یک منبع قانونی برای آنها فرستاده شده‌است. هدف ایمیل جعلی این است که دریافت‌کنندگان را به‌طور غیرمستقیم وادار به باز کردن و احتمالاً حتی پاسخ به یک درخواست کند.

اگرچه بیشتر ایمیل‌های جعلی به دسته اسپم‌ و مزاحمت تعلق می‌گیرند و نیازمند اقدامی غیر از حذف هستند هرچه تنوع این مخرب‌ها بیشتر باشد، می‌توانند مشکلات جدی و خطرات امنیتی بیشتری ایجاد کنند. به عنوان مثال، یک ایمیل جعلی ممکن است ظاهرا از یک وب‌سایت شناخته‌شده ارسال شده‌باشد که از گیرنده درخواست ارائه اطلاعات حساس مانند رمز عبور یا شماره کارت اعتباری کرده‌است و یا ایمیل جعلی ممکن است از گیرنده بخواهد بر روی یک لینک کلیک کند تا نرم‌افزارهای مخرب را بر روی دستگاه رایانه دریافت‌کننده نصب کند.

یک نوع حمله فیشینگ که در توافق‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل ایمیل‌های جعلی از مدیر‌عامل یا کارفرمای شرکتی است که با تأمین‌کنندگان در کشورهای خارجی کار می‌کند و درخواست انتقال حواله بانکی به مقصد دیگری دارد.