بدافزاری در لباس فیلترشکن در حال توزیع است‎

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

q416

 

هکرها با سوءاستفاده از گرایش فزاینده به فیلترشکن‌ها طی این روزها، اقدام به انتشار بدافزار در ظاهر فیلترشکن کرده‌اند.

به گزارش كارشناسان دژپاد ، مطالب انعکاس یافته در رسانه‌ها و مشاهدات در فضای سایبری کشور حاکی از آن است که بدافزاری در پوشش یک فیلترشکن با سوء‌استفاده از ناآگاهی کاربران اندروید در حال انتشار است.

مرکز ماهر با تایید این موضوع هشدار داد که تحلیل‌های فنی بر روی کد مهاجم نشان می‌دهند که حمله این بدافزار با دریافت یک پیامک فریبنده مدعی ارائه فیلترشکن از طریق یک آدرس وب، آغاز می‌شود. با کلیک کردن کاربر بر روی لینک مذکور، بدافزار بر روی تلفن قربانی دانلود می‌شود. از کاربر در زمان نصب، مجوز دسترسی به مواردی ازجمله فهرست مخاطبان و خدمات پیامک اخذ می‌شود. در ادامه بدافزار لینک انتشار خود را برای تمام افراد موجود در فهرست مخاطبان از طریق پیامک ارسال می‌کند. پس از آن فهرست مخاطبان حذف می‌شود.

برای پیشگیری از این حمله و حملات مشابه به کاربران اکیدا توصیه می‌شود که از دانلود و نصب برنامه‌ها خارج از بازارهای اپلیکیشن معتبر پرهیز کنند و در زمان نصب برنامه‌ها به دسترسی‌های تقاضا شده از سوی آنها دقت بیشتری داشته‌باشند.

به‌کارگیری برنامه‌های ضد‌ویروس بر روی تلفن‌های همراه و تهیه پشتیبان از اطلاعات ارزشمند نیز به عنوان یک سیاست کلی در مقابله با بدافزارها توصیه می‌شود.