کسپرسکی و ای‌ست به حداکثر امتیاز نزدیک هستند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تحقیق انجام‌شده توسط موسسه امنیتیAV-TEST، بهترین راه‌حل‌های ضدبدافزاری برای اندروید را نشان داده‌است که طبق آن کسپرسکی و ای‌ست پیشرو هستند.

محققان امنیتی بررسی جدیدی را بر روی محصولات امنیتی اندروید انجام دادند. به نظر می‌رسد بیشتر برنامه‌های آلوده در فروشگاه گوگل‌پلی قرار گرفته‌اند. علی‌رغم این واقعیت که قرار بود این فروشگاه جای امنی برای کاربران اندروید باشد، نتیجه می‌گیریم وجود محصولات ضدبدافزاری و امنیتی در سیستم‌عامل‌های تلفن همراه گوگل تقریباً اجباری است.

تحقیق انجام‌شده توسط موسسه امنیتیAV-TEST، بهترین راه‌حل‌های ضدبدافزاری برای اندروید را نشان داده و اگر بخواهید امنیت داده‌ها در تلفن همراه خود را افزایش دهید، به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید کدام یک از راه‌حلی‌های امنیتی را انتخاب کنید. در مجموع هفت محصول مختلف امنیتی حداکثر نمره را با امتیازات عالی در زمینه‌ عملکرد و قابلیت کسب کردند. محصولات امنیتی ازTencent، سیمانتک،Sophos،G Data،Cheetah، بیت‌دیفندر وAntiyآنهایی هستند که در اولویت قرار دارند در حالی‌که محصولاتAhnLab، مک‌آفی و ترندمیکرو در جایگاه بعدی قرار دارند.

کسپرسکی که مدت‌هاست یکی از فروشندگان امنیتی پیشرو در حوزه‌ رومیزی و دستگاه تلفن همراه است در آخرین دور از آزمایش‌ها نیز به نتایج خوبی دست یافته‌است. رسیدن به میزان تشخیص۹۹.۸درصدی در آزمایش‌های واقعی و۹۹.۹درصد میزان تشخیص کلی از نتایج این شرکت امنیتی بوده‌است. نرم‌افزار امنیتی ساخت شرکت چینیNSHCبه نامDroid-X۳با۹۱.۹درصد میزان تشخیص در آزمون واقعی و۹۴.۸درصد میزان تشخیص کلی، پایین‌ترین امتیاز را به دست آورد.

بخش امنیت تلفن همراه و ضدبدافزار متعلق به شرکت ای‌ست،۵/۵امتیاز (حداکثر از۶)برای حفاظت،۶امتیاز برای قابلیت استفاده و۱امتیاز از۱برای ویژگی‌ها دریافت کرده و در نمودارها به محصولات پیشروها بسیار نزدیک شده‌است، اما هنوز به برخی از نمونه‌های بدافزار اجازه‌ عبور می‌دهد و آنها را مسدود نمی‌کند. درنهایت، انتخاب یک ضدبدافزار قدرتمند نباید مشکل چندان بزرگی باشد به‌خصوص به این دلیل که کمتر از هفت راه‌حل امنیتی مختلف، حداکثر امتیاز را در این آزمایش‌ها کسب کرده‌اند.

در عین حال، درست مانند رایانه‌های شخصی ویندوز، یکی از بهترین راه‌های در امان ماندن از بدافزارها این است که همیشه برنامه‌های کاربردی را از منابع قابل اطمینان بارگیری کرد و حتی اگر فروشگاه گوگل‌پلی مکان امنی باشد همیشه باید نگاهی به تعداد بارگیری‌ها، بررسی‌های کاربران و سایر اطلاعات داشته‌باشید، چرا که این اطلاعات می‌تواند در شناسایی برنامه‌های مشکوک بسیار کمک‌کننده باشد.