ترافیک رمزگذاری شده وب رو به افزایش است‎

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

q207

 

بررسی‌های سالانه گوگل نشان می‌دهد تعداد وب‌سایت‌هایی که تبادل داده‌های خود را به‌صورت رمزگذاری شده انجام می‌دهند روزبه‌روز در حال افزایش است.

گوگل چندسالی است که به‌دنبال افزایش استفاده از پروتکل رمزگذاری‌شده HTTPS در فضای مجازی است.

رمزگذاری داده‌های رد‌و‌بدل شده میان کاربران در فضای مجازی باعث افزایش امنیت و حریم شخصی آنها می‌شود و لذا سایت‌هایی که به منظور احترام به کاربران چنین خدماتی ارائه می‌دهند بیش از دیگر سایت‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرند.

یافته‌های گوگل نشان می‌دهد استفاده از HTTPS در سایت‌ها در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال قبل از آن ۸۹ درصد افزایش یافته‌است. این افزایش در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ حدود ۵۰ درصد بوده‌است.

در میان صد سایت پرکاربرد اینترنت هم تعداد سایت‌هایی که به‌طور پیش‌فرض از پروتکل ایمن HTTPS استفاده می‌کنند از ۳۷ سایت به ۷۱ سایت افزایش یافته‌است.

گوگل مدتی است سایت‌هایی را که از این پروتکل ایمن استفاده نمی‌کنند در مرورگر کروم علامت‌گذاری می‌کند و همین امر مدیران سایت‌های یادشده را به استفاده از HTTPS سوق می‌دهد.

بررسی‌های گوگل در مورد مرورگر کروم هم حاکی‌ است ۷۳ درصد از صفحات اینترنتی در آمریکا از سیستم تبادل رمز ایمن استفاده می‌کنند. برای مطالعه گزارش گوگل در این زمینه می‌توانید به آدرس https://transparencyreport.google.com/https/overview?hl=en مراجعه کنید