تروجان‌ها چگونه به جان رایانه‌ها می‌افتند‎

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

q330

 

‎‏به گزارش كارشناسان دژپاد ، تروجان‌ها ممکن است به‌وسیله دانلود ناخواسته یا نصب بازی‌های آنلاین یا برنامه‌های تحت شبکه به کامپیوتر هدف دسترسی داشته‌باشند. تروجان یک برنامه نفوذی از نوع بدافزار است که به سیستم‌عامل، دسترسی سطح بالا پیدا می‌کند و در حالی‌که به نظر می‌آید یک کار مناسب انجام می‌دهد یک داده ناخواسته روی سیستم نصب می‌کند تا بتواند به کامپیوتر مقصد دسترسی غیرمجاز داشته‌باشد.

دانلود نرم‌افزارها از منابع نامطمئن یکی از راه‌هایی است که موجب نفوذ تروجان می‌شود. در این حالت تروجان قسمتی از نرم‌افزاری است که کاربر آن را از اینترنت دانلود و نصب می‌کند.

سایت‌های دارای کدهای مخرب هم می‌توانند منجر به نفوذ تروجان‌ها شوند. برای مثال زمانی که وارد یک سایت می‌شوید، سایت برنامه‌ای روی کامپیوتر اجرا می‌کند و تروجان را روی کامپیوتر کپی می‌کند. فایل‌های ضمیمه ایمیل هم راهی برای نفوذ تروجان‌ها هستند؛ زیرا ممکن است همراه یک ایمیل فایلی باشد که اگر آن را باز کنید، تروجان منتقل شود. یکی دیگر از راه‌های نفوذ تروجان‌ها نیز استفاده از نقص امنیتی نرم‌افزارها است. به این ‌ترتیب تروجان از طریق ایرادهایی که در نرم‌افزارهایی مثل مرورگرهای اینترنتی، مدیاپلیرها و مسنجرها وجود دارد به کامپیوتر کاربر نفوذ می‌کند.