تهدیدات رو به رشد امنیتی‎

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

q399

 

کارآمدی معاونان امنیت اطلاعات دنیا کافی نیست

با توجه به تهدیدات رو به رشد امنیتی، کارآمدی معاونان امنیت اطلاعات دنیا کافی نیست.

به گزارش كارشناسان دژپاد ،پژوهشی که توسط مؤسسه پونمون (Ponemon) روی معاونان امنیت اطلاعات در سرتاسر جهان انجام شد، سطوح مختلف نگرانی کسب‌و‌کارها برای رویارویی با تهدیدات امنیت سایبری را به تصویر می‌کشد.

این گزارش که به بررسی عمق بینش ۱۸۴ معاون امنیت اطلاعات در سراسر جهان پرداخت، اشاره می‌کند که فنون و راهبردهای امروزی پیرامون امنیت فناوری اطلاعات از تمرکز بر محیط اطراف گذر کرد و اکنون به داده‌ها، شبکه‌ها، دستگاه‌ها و برنامه‌های هوشمند رسیده‌است. بنابر پاسخ دریافتی از سوی ۶۰ درصد از این معاونان، دغدغه‌های مربوط به نقض اطلاعاتی و نیز امنیت سایبری موجب تغییر در تصمیم سازمان‌ها درباره برنامه‌های امنیتی شد درحالی‌که همچنین ۶۰ درصد از پاسخ‌دهندگان معتقد هستند که امنیت برای آنها یک اولویت تجاری است.

با این وجود و با توجه به افزایش آشکار سطوح آگاهی، پیام روشن این گزارش آن است که همچنان جای زیادی برای بهبود وجود دارد. برای نمونه، ۸۰ درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که اینترنت اشیا تغییری «مهم» یا صرفاً «عادی» در اعمال و الزامات آنها ایجاد خواهدکرد.

در این میان، تعداد قابل‌توجهی از شرکت‌ها (۴۱ درصد) در نظر ندارند به استخدام متخصصان امنیت اشیا بپردازند. همچنین ۳۲ درصد از آنها نیز اعلام کردند که در نظر ندارند برای رویارویی با ریسک‌های جدید بالقوه از فناوری‌های امنیتی جدید برخوردار شوند.

بنابر این بررسی، تهدیدات مداوم پیشرفته (APT) بزرگ‌ترین تهدید برای سامانه امنیتی را تشکیل می‌دهند و پس از آن، حملات گسترده محروم‌سازی از سرویس، سرقت داده‌ها، برنامه‌های غیر امن ازجمله تزریق SQL، به‌دست‌گیری اعتبارنامه، وجود افراد درون‌سازمانی تبهکار و سپس مهندسی اجتماعی در جایگاه‌های بعدی قرار دارند