حدود 25 درصد رمزهای عبور سرقتی همچنان فعال‌اند‎

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

q329

 

طبق مطالعات گوگل 25 درصد اطلاعات سرقت‌شده همچنان برای ورود به حساب کاربری اعتبار دارند و هکرها می‌توانند از آنها برای ورود به اکانت‌های گوگل استفاده کنند.

‎‏به گزارش كارشناسان دژپاد ، شرکت گوگل به تازگی مطالعه مشترکی را با مشارکت دانشگاه کالیفرنیا انجام داده‌است که نتایج حاصل از آن نشان می‌دهد هم‌اکنون در بازار سیاه اینترنتی بیش از ۱.۹ میلیارد شناسه کاربری و رمز عبور کاربران جهانی حراج شده‌است که بیشتر آنها دسترسی به حساب‌های کاربری گوگل را فراهم می‌کند.

بر اساس نتایج حاصل از این مطالعه جهانی مشخص شد که مجرمان سایبری به رمزهای عبور و شناسه‌های کاربری افراد دست یافته و آنها را روی فضای تاریک وب حراج کرده‌اند.

مطابق جزییات متتشره در این مطالعه از داده‌های اولویت‌بندی‌شده گوگل استفاده شد تا مشخص شود کدام‌یک از رمزهای عبور سرقت‌شده مجدداً می‌توانند برای ورود به حساب کاربری مورد استفاده قرار گیرند.

شرکت گوگل در پایان اعلام کرد که ۲۵ درصد اطلاعات سرقت شده همچنان برای ورود به حساب کاربری اعتبار داشته و هکرها می‌توانند از آنها برای ورود به اکانت‌های گوگل استفاده کنند.

محققان با انجام این بررسی سعی داشتند تا «اکوسیستم زیرزمینی» برای سرقت و حراج اطلاعات شخصی کاربران را شناسایی کنند و اطلاعات مورد توجه مجرمان سایبری را بیابند.
طبق این بررسی‌ها، مارس ۲۰۱۶ تا مارس ۲۰۱۷ آنها ۷۸۸ هزار قربانی برای دسترسی به اطلاعات شخصی و ۱۲.۴ میلیون قربانی برای سرقت مالی را شناسایی کرده‌اند.

کارشناسان گوگل با تحلیل دقیق داده‌ها موفق شدند درجه اهمیت رمزهای عبور سرقت‌شده را از هزاران سرویس اینترنتی در جهان بیابند. کارشناسان همچنین دریافتند تعدادی از این رمزهای عبور، صرفاً دسترسی به پست الکترونیکی را فراهم می‌سازد و موارد دیگر، کنترل کامل حساب‌های کاربری مختلف را در اختیار هکر می‌گذارد.