حملات DDoS هدف مبادلات رمزنگاری شده‎

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

q387

 

بی‌ثباتی فوق‌العاده قیمت بیت‌کوین موجب‌شده‌ که دلالان، ترفندهای زیادی را به کار گیرند تا بتوانند به طور افراطی قیمت‌ها را نوسان دهند تا بتوانند از آن به نفع خود استفاده نمایند.


ماهیت غیرقانونی اکوسیستم cryptocurrency باعث شده که مواردی مانند اظهارات مدیران ارشد مالی، به طور گسترده‌ای تاثیر قابل توجهی بر قیمت ارز داشته باشد. اما راه دیگر برای نفوذ به قیمت ارز، با حملات DDoS به سایت‌های تبادل بیت‌کوین می‌باشد.

تولید پول به مقدار زیاد
با توجه به گزارشی که به تازگی توسط شرکت Imperva منتشر‌شده، در سه ماهه سوم سال 2017، سه مورد از چهار مبادله بیت‌کوین که توسط سایت‌های مربوط به خدمات بیت‌کوین انجام شده، با حملات DDoS مواجه شدند.

به طور کلی، بیش از 73 درصد از سایت‌های بیت‌کوین با وجود استفاده از سرویس‌های این شرکت در این سه ماه مورد حمله قرار گرفتند. از این رو می‌توان مبادلات بیت‌کوئینی را به یکی از پرطرفدارترین نوع صنایع، با وجود مدت زمان کم حضورش در محیط وب، برشمرد.

q388


سایت‌های قمار و سایت‌های بازی‌آنلاین و خدمات مرتبط با آنها، دارای یک هدف مشترک هستند، زیرا درآمد آنها از طریق وب می‌باشد که در معرض اخاذی کلاهبرداران قرار می‌گیرد.

حملات DDoS ممکن‌است در برابر سایت‌های تبادل بیت‌کوین نیز با هدف تحریم پول انجام شود، اما آنها بیشتر تلاش می‌کنند تا قیمت بیت‌کوین و دیگر cryptocurrency را دستکاری کنند، به خصوص به این دلیل که حملات مشابهی نیز در گذشته انجام گرفته‌است.

یک حمله هماهنگ‌شده به چندین سرویس محبوب، موجب عدم دسترسی به آنها می‌شود. در حالی که شایعات منتشره در مورد علت عقب‌افتادگی می‌تواند به سادگی با خرید یک کریپتوکوئین، مجرمان را مجاز به پرداخت هزینه‌های قابل توجهی کند، در حالی که قیمت آن رو به کاهش است و انتظار می رود که قیمتش به سطح قبلی خود بازگردد و شایعات از بین رفته و سایت‌ها دوباره قابل دسترس شوند.

به طور کل مهاجمان DDoS به دنبال پول هستند. به گفته ایگل زیفمن مدیر شرکت Imperva Incapsula، مجرمان سایبری معمولاً به صنایع موفق آنلاین، مخصوصاً صنایع در حال ظهور و قابل محافظت حمله می‌کنند.