ضرورتی به نام به‌روزرسانی مرورگر‎

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

q343

 

به‌روزرسانی مرورگر مزایایی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

احتمالا شما هم هنگام باز کردن مرورگرهای خود با پیغام درخواست به‌روزرسانی جست‌وجوگر خود روبه‌رو شده اید که به احتمال زیاد هم آن را رد کرده‌اید؛ اما این به‌روزرسانی مزایایی دارد که با دانستن آنها ممکن است دیگر درخواست به روزرسانی را رد نکنید.

موتورهای جست‌وجوگر از آن دسته از نرم‌افزارهایی هستند که به‌دلیل سروکار داشتن با اطلاعات و خواسته‌های شخصی افراد در فضای اینترنت از حساسیت بالایی برخوردارند؛ ضمن اینکه به‌طور کلی این‌گونه نرم‌افزارهای اصلی و مهم به‌دلیل وجود تیم طراحی و پشتیبانی قوی که دارند روز‌به‌روز به امکانات بیشتری مجهز و ایرادات قبلی آنها هم برطرف می‌شود. در زیر به برخی از مزایای ویژه استفاده از مرورگرهای به‌روزرسانی‌شده اشاره می‌شود:

امنیت
مرورگرهای قدیمی، بهترین فرصت برای دسترسی برنامه‌های مخرب به اطلاعات شما یا نفوذ به دستگاه شما هستند. هربار که نسخه جدید یک مرورگر منتشر می‌شود، تعدادی از اشکالات نرم‌افزاری که در نسخه‌های قبلی موجود بوده برطرف می‌شود. استفاده از آخرین نسخه مرورگر، باعث انسجام بیشتر مرورگر شما و آسودگی بیشتر در وب‌گردی خواهدبود.

سرعت
سرعت بیشتر در مرور صفحه‌های وب چیزی است که هر کاربری خواستار آن است، رقابت اصلی مرورگرهای امروزی بر سر افزایش سرعت است، پس مطمئناً با ارتقای مرورگر، سرعت بارگذاری صفحه‌های وب بیشتر از مرورگر قدیمی شما خواهدبود.

تفسیر بهتر کد
بر اساس اطلاعات سایت سازمان فناوری اطلاعات، مرورگرهای قدیمی در تفسیر برخی کدها درست عمل نمی‌کنند با استفاده از آخرین نسخه، این پردازش‌های اشتباه به حداقل خواهند رسید.

پشتیبانی از فناوری‌های جدید وب
فناوری وب به‌سرعت در حال پیشرفت است و هیچ کاربری مایل نیست به خاطر داشتن یک مرورگر قدیمی از دیدن صفحاتی که با استفاده از فناوری‌های جدید وب مثل HTML۵ و CSS۳ ساخته شدن، محروم شود.

رابط کاربری بهتر
مرورگرهای جدیدتر با داشتن یک محیط کاربر پسندتر، استفاده از وب را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. نگارش جدیدتر مرورگرها به استانداردهای W3C نزدیک‌تر هستند، امکانات جدید Tab Browsing، مدیریت پسورد، افزونه‌ها، هماهنگ‌سازی، قابلیت شخصی‌سازی محیط کاربری و استفاده از پوسته‌ها و… ازجمله امکاناتی هستند که در مرورگرهای قدیمی وجود نداشتند.