مایکروسافت اعلام کرد پشتیابی ویندوز 7 تا دوسال دیگر پایان می‌یابد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مایکروسافت اعلام کرد
پشتیابی ویندوز 7 تا دوسال دیگر پایان می‌یابد

q911
مایکروسافت می‌گوید که فقط تا دو سال دیگر از ویندوز ۷ پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت اعلام کرده‌است که تنها تا سال ۲۰۲۰ میلادی از نسخه سیستم‌عامل ویندوز ۷ پشتیبانی خواهدکرد.

مایکروسافت به‌عنوان شرکت توسعه و ارائه‌دهنده سیستم‌عامل محبوب و پرطرفدار ویندوز، به‌تازگی اعلام کرده‌است که سازمان‌های خاصی که همچنان خواستار استفاده از نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌عامل ویندوز همچون نسخه ویندوز ۷ هستند، باید با پرداخت مبلغی معلوم و مشخص، پشتیبانی مایکروسافت را برای دریافت به‌روزرسانی و وصله‌های امنیتی دریافت کنند.

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای همچنین عنوان کرده‌است که تنها تا سال آینده، یعنی ۲۰۲۰ میلادی از سیستم‌عامل ویندوز ۷ پشتیبانی خواهدکرد و این بدان معناست که بعد از تاریخ مقرر، دیگر اقدام به ارائه و انتشار نسخه‌های به‌روزرسانی و وصله‌های امنیتی نخواهدکرد.

با این حال، این شرکت با اعلام یک ضرب‌الاجل خطاب به آن دسته از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که همچنان می‌خواهند از نسخه‌های قدیمی ویندوز استفاده کنند، گفت که با پرداخت مبلغی که به‌صورت تصاعدی رشد و افزایش می‌یابد، قادر خواهندبود از پشتیبانی مایکروسافت بهره‌مند شوند.

شبیه به همین اتفاق چند‌سال پیش برای ویندوز ایکس‌پی نیز رخ داده‌بود و سازمان‌هایی با پرداخت هزینه‌های اضافی، پشتیبانی اختصاصی میاکروسافت را دریافت کردند.

با معرفی نسخه جدید ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت، طبیعی است که این شرکت قصد دارد توجه تمامی کاربرانش را در سراسر جهان به سمت‌وسوی ویندوز ۱۰ جلب کند و به‌گونه‌ای تمامی شرکت‌ها و کاربران را به دریافت و دانلود آخرین نسخه به‌روزرسانی شده از سیستم عامل ویندوز موظف کند.

این شرکت همچنین اعلام کرد که فعلا قصد ندارد نسخه جدیدی از این سیستم‌عامل را معرفی کند و در صورت نیاز، تنها به‌روزرسانی خواهد‌شد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا