در ادامه گرایش مایکروسافت به نرم‌افزارهای متن‌باز نصب لینوکس اوبونتو روی ویندوز 10 ممکن می‌شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مایکروسافت که در حال گسترش سازگار کردن محصولات و تولیداتش با نرم‌افزارهای متن‌باز است در آخرین تحول از این دست، ویندوز۱۰را با نسخه‌ای محبوب از لینوکس سازگار کرده‌است.

مایکروسافت می‌گوید به‌زودی تغییرات تازه‌ای در ویندوز۱۰ایجاد خواهد‌کرد که نصب یکی از توزیع‌های محبوب لینوکس، یعنی اوبونتو را ممکن می‌کند.

قرار است لینوکس اوبونتو به فروشگاه آنلاین ویندوز اضافه شود تا کاربران علاقه‌مند بتوانند به راحتی آن را بارگذاری و در محیط ویندوز نصب کنند.

تا کنون نصب لینوکس در درون ویندوز۱۰کاری دشوار و مستلزم استفاده از یک virtual machine یا نرم‌افزارهای شبیه‌ساز بود؛ اما حالا این کار توسط مایکروسافت تسهیل شده‌است و این موضوع می‌تواند موجب افزایش محبوبیت ویندوز۱۰شود.

چندی قبل کاربران یکی از توزیع‌های دیگر لینوکس موسوم به Suse Linux که بیشتر از سوی کاربران تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد هم به چنین خدماتی دسترسی پیدا کرده‌بودندمایکروسافت این نسخه‌های لینوکس را بهینه‌سازی کرده تا حجم آنها کمتر شود و کاربران راحت‌تر بتوانند آنها را بر روی رایانه‌های خود نصب کنند.

عموم کاربران پاییز امسال با عرضه نسخه جدید ویندوز۱۰موسوم به Windows10 Fall Creators Update می‌توانند به این خدمات دسترسی پیدا کنن.