مقابل تهدیدات امنیت سایبری بایستیم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

باج‌افزارها، سخت‌افزار و سیستم‌عامل، تهدیدات ابری، اینترنت اشیا و تهدیدات دیجیتالی از بیشترین تهدیدات امنیتی سال۲۰۱۷اعلام شده‌اند و آگاهی از مسائل امنیتی به قدرتمندتر شدن محصولات در برابر تهدیدات کمک می‌کند.

حملات باج‌افزاری پیشینه‌ای کمتر از پنج سال دارند با وجود این تاثیر آنها در از بین رفتن اطلاعات کاربران زیاد است و از سال گذشته نیز این حملات به‌صورت گسترده در سراسر دنیا اتفاق افتاده‌است. همچنین اگرچه حملات باج‌افزاری در ابتدای سال۲۰۱۷نیز در برخی سازمان‌های جهان به‌صورت گسترده خود را نشان داد پیش‌بینی می‌شود این حملات از نظر میزان حجم و اثربخشی در نیمه دوم سال۲۰۱۷کاهش داشته‌باشد.

سخت‌افزار و سیستم‌های عامل به‌طور روزافزون توسط مهاجمان حرفه‌ای مورد هدف قرار‌می‌گیرند. این حملات که سابقه‌ای طولانی دارند به‌طور قطع در نیمه دوم سال۲۰۱۷نیز ادامه خواهند داشت. از طرفی ارائه‌دهندگان کسب‌وکارهای مجازی با اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که امکان تهدید برای آنها در فضای ابری وجود دارد، می‌توانند زمان واکنش به حملات سایبری را افزایش دهند.

سرعت، کارایی و مقرون‌به‌صرفه بودن از مزایای پردازش ابری است، اما این فضا می‌تواند مورد هجوم بسیاری قرار گیرد.از طرفی با کنترل و بالا بردن امنیت می‌توان از تهدیدات ابری جلوگیری کرد.همچنین اینترنت اشیا یاIOTاز دیگر فضاهایی است که امکان تهدیدات امنیتی را برای هکرها فراهم می‌کند. نرم‌افزارهای مخربIOTاز طریق در پشتی به سیستم‌ها متصل می‌شود و برای سال‌های نامعلوم به‌طور پنهانی فعالیت می‌کنند.

حملات تلفن همراه ترکیبی از قفل کردن دستگاه و سرقت اطلاعات است که این امر به سارقان اینترنتی اجازه می‌دهد تا به اطلاعات کاربری شماره حساب بانک‌ها و کارت‌های اعتباری دسترسی پیدا کنند. آگاهی به مسائل امنیتی گوشی‌های همراه و همچنین یادگیری ماشین از افزایش پیچیدگی و گسترش حملات سایبری جلوگیری خواهد کرد.

باید توجه داشت تبلیغات جعلی جذاب محصولات و خدمات در فضای مجازی بسیار زیاد است. از این رو هشدارهای امنیتی در خصوص خرید اینترنتی موجب شده‌است تا بیشتر این تبلیغات موجود در فضای اینترنت غیرقابل اطمینان باشند.

اعتبار زیرساخت‌هایIT، استراتژی امنیت اطلاعات و امر مشاوره در انتقالITبا استفاده از روش‌های اثبات شده و در چارچوب بهترین شیوه‌ها بر اساس تجربه در صنایع گسترده به ارمغان می‌آید که این یک رویکرد منظم و واقع‌گرایانه است.

با انجام تست آسیب‌پذیری‌های موجود در سیستم، احتمالات خطر را به‌طور دقیق ارزیابی کنید. بررسی کدهای مخرب، تضمین امنیت برنامه‌های کاربردی و نرم‌افزار، مدیریت ریسکITو انطباق، ارزیابی مهندسی اجتماعی، مدیریت تنظیمات، طراحی و بازسازی و همچنین توسعه، بررسی و اجرای سیاست‌های امنیت سایبری می‌تواند احتمال خطرات فضای مجازی را کاهش دهد.