نفوذ به اکوییفاکس در کانادا هم قربانی گرفت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

q93

 

بنابر اعلام شرکت اکوییفاکس ممکن است اطلاعات شخصی و مالی حدود ۱۰۰ هزار شهروند کانادایی نیز تحت‌تاثیر حملات سایبری اخیر به این شرکت قرار گرفته‌باشد.

شرکت اکوییفاکس، به‌عنوان یکی از سه آژانس برتر که در رابطه با اعتبار مصرف‌کنندگان در آمریکا گزارش می‌دهد، اعلام کرد که به‌دنبال حملات سایبری که در ماه جاری به ۱۴۳ میلیون کاربر آمریکایی اتفاق افتاد، احتمال می‌رود بالغ بر ۱۰۰ هزار شهروند کانادایی نیز مورد حملات سایبری قرار گرفته‌باشند و اطلاعات مالی و شخصی آنها به سرقت رفته‌باشد.

این اطلاعات خصوصی و حساس نظیر نام، آدرس، شماره‌های تماس، شماره گواهی‌نامه رانندگی و شماره تامین اجتماعی افراد است که به‌طور قطع امنیت اطلاعات مصرف‌کنندگان کانادایی را تهدید می‌کند.

این حمله سایبری یکی از بزرگ‌ترین تهدیدهایی بود که برای کاربران ایالات متحده آمریکا مشکل‌آفرین شد. این حمله سایبری همچنین چهارمین تهدید و خطر برای امنیت سایبری کاربران این آژانس از سال ۲۰۱۵ تاکنون محسوب می‌شود.

به‌تازگی خبر لو رفتن اطلاعات شخصی و مالی ۱۴۳ میلیون کاربر آمریکایی از این شرکت منتشر شد.

شرکت اکوییفاکس که در ایالت آتلانتا مستقر است، یک هدف بالقوه برای هکرها به‌شمار می‌آید، چرا که اطلاعات حساس بسیاری از افراد نظیر اقساط پرداخت‌شده، اطلاعات مربوط به وام‌ها، کارت‌های اعتباری بانکی، قبوض پرداخت‌شده و به‌طور کلی تمامی سوابق مالی افراد را شامل می‌شود. بدین‌ترتیب هکرها با نفوذ و دسترسی به این شرکت‌ها و آژانس‌ها می‌توانند به اطلاعات ارزشمند بسیاری از مردم دست یابند. هکرها همچنین به اسامی افراد، آدرس و تاریخ تولد این افراد دسترسی داشتند. شرکت اکوییفاکس این اطلاعات را از جانب شرکت‌های کارت اعتباری، بانک‌ها، خرده‌فروشان دریافت می‌کند.

بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان امنیت سایبری، شرکت اکوییفاکس را مقصر دانسته‌اند چرا که به باور آنها این شرکت در به‌روزرسانی، ارتقای سیستم امنیتی خود و شناسایی زودهنگام هکرها کوتاهی کرده‌است. سخنگوی اف‌بی‌آی نیز اعلام کرد که همچنان به‌دنبال پیگیری این حمله سایبری است.