نگاه مقایسه‌ای به امنیت در برابر فیشینگ آسیب‌پذیری ایمیل از پیام‌رسان بیشتر است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نگاه مقایسه‌ای به امنیت در برابر فیشینگ
آسیب‌پذیری ایمیل از پیام‌رسان بیشتر است
q897
تحقیقات نشان می‌دهد ایمیل‌ها نسبت به اپلیکیشن‌های پیام‌رسان نظیر واتس‌اپ و اسکایپ آسیب‌پذیری بسیار بیشتری در برابر حملات فیشینگی دارند.

به تازگی کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران سرویس‌های پست‌های الکترونیکی نظیر ایمیل یاهو، جی‌میل گوگل و اوت‌لوک مایکروسافت هشدار دادند و اعلام کردند که ایمیل‌ها در مقایسه با اپلیکیشن‌های پیام‌رسان واتس‌اپ و اسکایپ آسیب‌پذیری بسیار بالاتری دارند، به‌گونه‌ای که بهترین طعمه برای هکرها و مجرمان سایبری به شمار می‌روند تا از اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران سوءاستفاده کنند.

با اینکه کاربران زیادی در اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ قربانی حملات فیشینگی شده‌اند، اما کارشناسان بر این باورند که کاربران ایمیل و سرویس‌های پست الکترونیکی، بیشتر در برابر نفوذ هکرها و حملات فیشینگی آسیب‌پذیر خواهندبود.

بر اساس آمارهای منتشره، بیش از ۹۰ درصد حملات فیشینگی کاربران ایمیل را هدف قرار داده‌است و همین امر موجب می‌شود بسیاری از هکرها به منظور سوءاستفاده و دسترسی به اطلاعات شخصی قربانیان به ایمیل‌های افراد حمله کنند.

برخلاف سایر حملات سایبری که توسط هکرها و مجرمان سایبری و یا بهره‌گیری از آسیب‌پذیری‌های موجود در نرم‌افزار یا سخت‌افزار دستگاه‌های الکترونیکی مربوطه صورت می‌گیرد، حملات فیشینگ توسط خود کاربر قربانی صورت می‌پذیرد، چراکه هکرها، کاربران را فریب داده تا با دست خودشان اطلاعات موردنظر هکرها را تقدیم آنها کنند. حملات فیشینگ یکی از متداول‌ترین و آسان‌ترین روش‌های سرقت اطلاعات شخصی، مالی و حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا