هشدار به کاربران ایرانی انتشار ویروس پیامکی اینترنت رایگان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

q223

 

ویروس پیامکی در حال انتشار و آلوده کردن گوشی‌های کاربران ایرانی است که به آنها وعده دریافت ۲ گیگ اینترنت رایگان با کلیک کردن روی یک لینک را می‌دهد.

در روزهای اخیر یک ویروس پیامکی در حال انتشار و آلوده کردن گوشی‌های کاربران ایرانی است که با وعده دریافت دو گیگ اینترنت رایگان، کاربران را مجاب به کلیک بر روی یک لینک می‌کند و پس از نصب در گوشی کاربر به‌صورت خودکار شروع به ارسال پیامک با گوشی کاربر به تمام مخاطبان وی، پیامکی با همین مضمون ارسال می‌کند.

نحوه عملکرد این ویروس به این شکل است که ابتدا یک پیامک از شخصی که شماره شما را در مخاطبان خود ذخیره کرده‌است دریافت می‌کنید.متن پیامک موردنظر بسیار خودمانی نگارش شده و جملات تکراری نیست، اما محتوای تمام پیامک‌ها شبیه به هم بوده و یک لینک در آنها قرار دارد.

کاربر ممکن است این پیامک را از یکی از نزدیکان یا افراد مورد اعتماد خود دریافت کند؛ اینجاست که با اعتماد کامل، لینک داخل پیامک را باز می‌کند و به محض باز کردن، ویروس به گوشی او انتقال می‌یابد و قربانی خودش عامل انتشار ویروس می‌شود.

درصورتی که پیامکی با این مضمون دریافت کردید به هیچ وجه لینک داخل آن را باز نکرده و ارسال کننده پیامک را از آلوده شدن گوشی وی به این ویروس مطلع کنید.

پس از اینکه ویروس بر روی گوشی نصب شد، گوشی به حال سایلنت می‌رود و شروع به ارسال پیامک به تمام مخاطبان داخل موبایل شما خواهدکرد. این کار ضمن انتشار ویروس میان مخاطبان صاحب گوشی، هزینه ارسال پیامک سنگینی نیز برای کاربر اولیه در پی خواهد داشت.