پیش‌بینی می‌شود که حملات سایبری در سال 2018 رکوردشکنی کنند.‎

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بر اساس تازه‌ترین برآوردهای KASPERSKY Labs
حملات سایبری در 2018 اوج می‌گیرند

پیش‌بینی می‌شود که حملات سایبری در سال 2018 رکوردشکنی کنند.

q283


پیش‌بینی می‌شود که حملات سایبری در سال 2018 رکوردشکنی کنند.

به گزارش كارشناسان امنیت فناوری اطلاعات شركت دژپاد ، بر اساس تحقیقات و برآوردهای انجام شده، حملات سایبری توسط بدافزارها در سال آینده میلادی به اوج خود خواهد رسید. حملات بدافزارها، باج‌افزارها و ویروس‌های رایانه‌ای که در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال‌های گذشته به بیشترین حد خود رسیده‌بود طبق تحقیقات جدید در سال آینده میلادی رکورد خواهند زد.

موسسه پیش‌بینی بدافزارها با عنوان كسپرسكي لب (KASPERSKY Labs) برآورد کرد در سال ۲۰۱۸ خطرات و تهدیداتی که حملات سایبری برای موسسات، شرکت‌ها، بانک‌ها و کاربران عادی ایجاد می‌کردند نه‌ فقط در سال آینده میلادی کمتر نخواهدشد، بلکه رکورد سال‌های گذشته را نیز خواهد زد. این موسسه همچنین اعلام کرده‌است همان‌طور که در سال ۲۰۱۷ سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و اندروید ازجمله بیشترین سیستم‌عامل‌هایی بودند که مورد حمله قرار گرفتند در سال ۲۰۱۸ نیز سیستم‌عامل‌های مذکور آسیب‌پذیرترین‌ها خواهند‌بود.

کارشناسان امنیت سایبری اعلام کرده‌اند که حتی با وجود تدابیر امنیتی بسیار بالای سازمان‌های مختلف درجهان، بدافزارها آن‌قدر تکامل‌یافته شده‌اند که بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را به سرقت ببرند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بدافزارها، باج‌‌افزارها و حملات DDOS ازجمله تهدیدهای امنیتی بودند که از سال ۲۰۱۶ کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده‌است. طبق آمار، حملات سایبری در سال جاری میلادی نیز به اوج خود رسیده‌اند و حالا خبر اینکه قرار است در سال‌های آتی اوضاع از اینکه هست هم نابه‌سامان‌تر شود بسیار نگران‌کننده به نظر می‌رسد.