کشف آسیب‌پذیری DoS در مرورگر فایرفاکس

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کشف آسیب‌پذیری DoS در مرورگر فایرفاکس

آسیب‌پذیری Dos در مرورگر فایرفاکس باعث نمایش اخطار Crash برای کاربران می‌شود و کاربران ویندوز را مجبور به hard reboot برای رفع مشکل می‌کند.

 q963

یک پژوهشگر امنیتی باگ جدیدی را در مرورگر فایرفاکس کشف کرده‌است که باعث از کار افتادن مرورگر و گاهی باعث خرابی سیستم‌عامل می‌شود. این باگ توسط Sabri Haddouche کشف شده‌است. این پژوهشگر آسیب‌پذیری‌های انکار سرویس (DoS) در مرورگرهای اصلی (کروم، سافاری و فایرفاکس) را بررسی می‌کند.

در جدیدترین باگ کشف‌شده در مرورگر فایرفاکس، فرایند پردازشی مرورگر در سیستم‌های لینوکسی و مک دچار مشکل می‌شود و مرورگر اخطار Crash را به کاربر نمایش می‌دهد. در سیستم‌های ویندوزی این مشکل شدیدتر است و علاوه‌بر خرابی مرورگر، سیستم‌عامل نیز متوقف می‌شود و برای رفع مشکل کاربر باید hard reboot انجام دهد.

طی آزمایش‌های انجام‌شده توسط ZDNet، این باگ DoS علیه آخرین نسخه فایرفاکس کار می‌کند. باگ تاثیری روی نسخه‌های اندرویدی و iOS این مرورگر ندارد. اسکریپتی که از باگ سوء‌استفاده می‌کند، فایلی تولید می‌کند که دارای یک نام بسیار طولانی است و کاربر را وادار می‌کند تا آن‌ را در هر میلی‌ثانیه دانلود کند. جزییات باگ به موزیلا ارسال شده‌است و انتظار می‌رود در نسخه بعدی این نقص رفع شود.
مرجع : مرکز مدیریت راهبردی افتا