با این چهار کاراکتر به صفحه آبی مرگ می‌رسید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر کاربر ویندوزهای ۷، ۸ و ویستا هستید باید نگران باشید که مراجعه به هر وب‌سایتی با  چهار کاراکتر خاص $MFT، ممکن است رایانه شخصی شما را از کار بیندازد

بررسی های امنیتی نشان می دهد هر وب سایتی که در زیرشاخه عکس آن از چهار کاراکتر $MFT استفاده شده‌باشد، می‌تواند رایانه‌ها را از کار بیندازد.

مشکل خاصی در ویندوز باعث می‌شود اگر طراحان وب‌سایت‌ها از کاراکترهای مذکور استفاده‌کنند، کاربران رایانه‌ها را به دردسر بیندازند. البته ویندوز ۱۰ با این مشکل دست به گریبان نیست.

دلیل، این است که ویندوز انتظار دارد چهار کاراکتر $MFT را تنها در یک فایل متادیتای خاص بر روی رایانه شخصی شما مشاهده کند، اما اگر با این کاراکترها به‌عنوان یک اسم زیرشاخه مواجه شود، کند شده و درنهایت رایانه شخصی را قفل می کند.

در این شرایط تنها راه‌اندازی مجدد رایانه شخصی است که مشکل آن را برطرف می کند. برخی کاربران می‌گویند در مواقعی با صفحه آبی مرگ یا BSOD هم مواجه شده‌اند.

برای جلوگیری از وقوع این مشکل باید به گزینه تنظیمات مرورگر شخصی مراجعه کرده و اجازه بازشدن عکس‌ها را ندهید. مایکروسافت برای حل مشکل یاد شده هنوز وصله نرم‌افزاری عرضه نکرده‌است و انتظار می‌رود این کار را برای ویندوزهای ۷ و ۸ انجام دهد، اما بعید است برای ویندوز بازنشسته ویستا وصله به‌روزرسان عرضه شود.