زمان اوج ارسال هرزنامه‌ها به گفته IBM X-Force ارسال‌کنندگان هرزنامه‌ها منتظر سه‌شنبه‌ها هستند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

q17

 

تحقیقات جدید IBM X-Force نشان می‌دهد که روز سه‌شنبه در طول یک هفته کاری بزرگ‌ترین روز برای ارسال هرزنامه‌هاست.

محققان IBM X-Force دریافته‌اند که سه‌شنبه روز کلیدی برای بازاریابی از طریق ایمیل است. چون طبق اعلام HubSpot در این‌ روز ایمیل‌ها ۲۰ درصد بیش‌تر از حد میانگین باز می‌شوند.

سخنگوی IBM X-Force گفت: «برخلاف کلیشه، مجرم سایبری لزوما یک نوجوان منزوی نیست که در زیرزمین والدین خود زندگی می‌کند. بسیاری از آنها از دوشنبه تا جمعه، روزی ۸ ساعت کار می‌کنند و ۸۳ درصد از هرزنامه خود را در طول روزهای هفته ارسال می‌کنند و این مقدار را به طور قابل‌توجهی در آخر هفته‌ها کاهش می‌دهند. ۸۵ درصد از پیوست‌های مخرب هرزنامه، باج‌افزار ارسال می‌کنند که می‌توانند پرونده‌های داده را تا زمان پرداخت باج قفل کنند.»

محدوده زمانی که بیشترین هرزنامه ارسال می‌شود بررسی شده‌است. بررسی‌ها حاکی از آن است که در طول روزهای هفته حدود ساعت ۵ بامداد مطابق ساعت جهانی که معادل ساعت ۱ بامداد در ساحل شرقی آمریکاست، بیشترین هرزنامه ارسال می‌شود.

محقق IBM X-Force توضیح داد: «به همین دلیل است که ارسال‌کننده هرزنامه‌ها در اروپا قبل‌ از طلوع خورشید و قبل از اینکه دریافت‌کننده‌های هرزنامه‌ها در آمریکا آغاز به کار کنند، کارشان را شروع می‌کنند. کاهش شدید هرزنامه‌ها در ساعت ۸ بامداد طبق ساعت جهانی که معادل ۴ بامداد طبق ساحل شرقی آمریکا است، اتفاق می‌افتد؛ اما پس از آن، بعضی از ارسال هرزنامه‌ها با تاخیر اتفاق می‌افتد. در این موارد به احتمال زیاد فقط آمریکا هدف قرار گرفته‌است.»

داده‌های X-Force نیز نشان داد که در مناطق مختلف جهان، ارسال‌کننده‌های هرزنامه‌ها دوست دارند در طول شب بخوابند، اگرچه بعضی فعالیت‌های هرزنامه‌ای وجود داشته‌باشد که در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز ادامه داشته‌باشند. این روند با تمرکز خانواده‌های مختلف بدافزارها، مانند تروجان‌های بانکی و باج‌افزار، هماهنگ است تا نه‌تنها کاربرانی که ایمیل دارند، بلکه سازمان‌ها را نیز مورد هدف قرار دهند. تروجان‌هایی مانند Dridex ،TrickBot و QakBot، متعلق به گروه سایبری بدافزارها هستند که برای ربودن حساب‌های بانکی کسب‌و‌کارها طراحی شده‌اند. همین‌طور، این گروه‌ها از کارکرد نامه‌های مخرب، زمانی‌‌که قربانی اقدام به باز کردن ایمیل جدید می‌کند، اطمینان می‌یابند.

در سال گذشته هرزنامه‌ها ۴۰۰ درصد افزایش داشته‌اند و تقریبا نیمی از آنها توسط IBM مورد تجزیه‌وتحلیل قرار گرفته‌است. درحالی‌که تهدید هرزنامه‌ها واقعی و رو به ‌رشد است، راه‌هایی برای مقابله با آنها وجود دارد. با اینکه پالایش‌های هرزنامه‌ای مصون از خطا نیستند، اما اولین مرحله برای مقابله با هرزنامه‌ها هستند که اغلب در سرویس ایمیل به‌صورت رایگان در دسترس‌اند و به کاهش تعداد ایمیل‎های مخرب که از طرف ارسال‌‌کننده‌های هرزنامه ارسال می‎شوند، کمک می‌کنند. هنگامی‌که یک فرد هرزنامه را می‌بیند به جای لغو اشتراک از هرزنامه‌ها که به ارسال‌کننده هرزنامه اطلاع می‌دهد که این آدرس فعال است باید آن‌را به عنوان زباله علامت بزند و تنظیمات تخلیه خودکار پوشه‌های زباله خود را فعال کند.

اگر ارسال‌کننده‌های هرزنامه‌ها در روز سه‌شنبه بیشتر فعالیت می‌کنند، کارگران و مصرف‌کنندگان نیز باید این عادت‌های کاری ارسال‌کننده‌ها را در نظر داشته‌باشند. کاربران باید هنگام بازکردن پیوست‌های ارسال شده همراه ایمیل دقت کنند. آنها باید غلط‌های املایی و اشتباهات دستوری، همچنین ابرپیوندهای مشکوک یا آدرس‌های فرستنده غیرعادی را بررسی کنند، چون اینها شاخص‌های متداولی هستند که نشان می‌دهند فرستنده ایمیل کسی نیست که به نظر می‌رسد.

Click here to Reply, Reply to all, or Forward