امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


آیا تا بحال توسط انواع جدید باج افزارTeslaCrypt  آلوده شده اید؟ اگر فایل های رمزنگاری شده تان پسوند های .xxx, .ttt, .micro, .mp3 دارند یا بدون تغییر باقی مانده اند، ESET خبر خوبی دارد: (TeslaCrypt decryptor منتشر شد.)
در حال حاضر ما ماه هاست که با این آلودگی دست و پنجه نرم میکنیم، گاهی اوقات با پسوند .locky و گاهی Nemucod. اخیرا اپراتور های TeslaCrypt بیانیه ای تحت عنوان زیر صادر کرده بود : (که می خواهند فعالیت های بد خواهانه شان را پایان دهند.)
 

01

در این مورد، یکی از آنالیزور های ESET به طور ناشناس، با استفاده از کانال پشتیبانی رسمی که توسط اپراتور های TeslaCrypt به قربانیان باج افزار ها داده شده بود، با گروه ارتباط برقرار کرد، و درخواست  decryption key اصلی را کرد و در نهایت تعجب، کلید عمومی (public) را در اختیار وی گذاشتند.
این کار به ESET  اجازه داد تا بلافاصله یک tool decryption رایگان بسازد، که قادر است قفل تمام فایل هایی که توسط تمام نسخه های 3.0.0 تا 4.2 این بد افزار آلوده شده اند را بشکند. برای آگاهی از دستورالعمل چگونگی استفاده از این decryptor، به این لینک مراجعه کنید:


http://support.eset.com/kb6051   

02


 
ما باید تأکید کنیم که این بدافزار ها در درحال حاضر یکی از خطرناک ترین ویروس های کامپیتری موجود به شمار می روند، و برای امن نگاه داشتن کاربران پیشگیری ضروری ترین امر است. از این رو، کاربران باید سیستم عامل و نرم افزار را به روز نگاه دارند، از محصولات امنیتی قابل اطمینان که از چندین لایه امنیتی استفاده می کنند بهره ببرند، و به طور مرتب از تمام اطلاعات مهم و با ارزش خود در یک محل آفلاین (مثل حافظه های خارجی) نسخه پشتیبان تهیه کنند.
ما همچنین به همه کاربران توصیه می کنیم که هنگام کلیک کردن بر روی لینک ها، فایل های داخل ایمیل و مرورگر خود کاملا مراقب باشند. خصوصا وقتی پیام هایی از منابع ناشناخته دریافت می شوند یا مشکوک به نظر می رسند.
برای آگاهی بیشتر از نحوه محافظت از خودتان در برابر این تهدید باج افزاری و یا انواع دیگر آن، می توانید از لینک زیر استفاده کنید:


http://www.welivesecurity.com/2013/12/12/11-things-you-can-do-to-protect-against-ransomware-including-cryptolocker/


به امید موفقیت
امور پشتیبانی مشترکین      
 
شرکت مهندسی و ایمنی شبکه دژپاد
تهران –  شهرک غرب، خیابان ارغوان غربی، خیابان پرتو، نبش خیابان پامچال 2، پلاک 19، واحد 1
تلفن : 26654823(21)  ,  22137612(21)
نمابر :115- 22137612(21)  
پست الکترونیک : support [at] dejpaad.com  
وب سایت : www.dejpaad.com