امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محافظت از شبکه های کامپیوتری در برابر باج افزارها

 

 
you got ransomware 760x400

 

 

اهداف باج افزار ها از سمت مشتریان خانگی فاصله گرفته و به کسب و کارهای بزرگ نزدیک شده است. دلیل آن هم بسیار ساده است، کسب و کارهای بزرگ پول بیشتری در اختیار دارند و حاضرند به خاطر فایل های مهم و حیاتی خود هر مبلغی را بپردازند. مشکل از دست دادن این فایل ها آزار دهنده است، زیراکه آن ها می توانند به راحتی فایل ها را از بین ببرند.

تفاوتی که بین مشتریان خانگی و کسب و کار ها وجود دارد در این است که کسب و کارها سطح حمله ی بزرگتر و نقاط ورود بالقوه ی بیشتری را در سیستم ها دارند. بزرگ بودن یک سازمان، فرصت بیشتری برای مجرمان ایجاد می کند تا به آن حمله کند. تنها کافی است تا یک کارمند از شرکت فایل مخرب را باز کند تا بدین ترتیب تمام سیستم های شرکت آلوده شوند.

این مسئله چالشی بزرگ برای تیم امنیت داخلی شرکت است. بدین ترتیب که تیم های امنیتی IT می بایستی برای آموزش همکاران خود اقدام کرده و مطمئن شوند که به دنبال بهترین روش امنیتی IT هستند.

برای تمام خطراتی که انسان ها را تهدید می کند راه های دفاعی وجود دارد، در این مسئله هم امنیت IT آخرین خط دفاعی در حفاظت از شبکه ی شرکت ها است. هنگامی که باج افزار وارد دستگاه می شود می تواند آلودگی خود را در سراسر سیستم پخش کند و هر درایوی راکه توسط USB یا از طریق ابر، درایو خارجی یا سرور به شبکه متصل است را رمزنگاری کند. اگر شما اخبار باج افزار ها را خوانده باشید می دانید که آن ها می توانند سیستم مدیر عامل یا حتی سرایدار یک بیمارستان را هک کرده و از طریق رمزنگاری فایل های بیماران، پرونده ها را به گروگان گرفته و درخواست باج کنند.

بنابراین متوجه شدید که این مخاطرات سر راه هرکسی و هر کسب و کاری قرار می گیرد. چه کاری را می توان انجام داد؟ اغلب شما Endpoint را در بین راهکار های امنیتی دیگر برای محافظت در برابر باج افزار ها در محیط کسب و کار خود انتخاب می کنید.

در Kaspersky Endpoint Security ماژولی به کار رفته است که سیستم ناظر نامیده می شود که بر تمام تغییراتی که بر روی Endpoint رخ می دهد نظارت دارد. در مورد باج افزارها، این سیستم می تواند رمزنگاری فایل ها را توسط یک سیستم خارجی شناسایی کرده، عملکرد آن را متوقف و تمام آسیب ها را به حالت قبل باز گرداند. این یک قابلیت شناسایی هوشمند و قدرتمند است که  سیستم ها را محافظت می کند و از هرگونه باج افزار می زداید. Kaspersky Endpoint Security، سیستمی دارد که به صورت کاملا خودکار از ورود هر گونه مورد مشکوک جلوگیری می کند که به محافظت Endpoint  از هرگونه آسیب اکسپلویت های شناخته شده و گمنام بر روی سیستم کمک می کند. توقف ورود باج افزار ها به سیستم در وهله ی اول مهم و حیاتی است.

برای محافظت از فایل های به اشتراک گذاشته شده، با بهره گیری از تکنولوژی جدید به کار رفته در Kaspersky Security 10 for Windows Server تکنولوژی مورد استفاده در Kaspersky Endpoint Security را کامل کرده است. آنتی رمزنگار هم شبیه سیستم ناظر عمل می کند و بر فایل های اشتراک گذاری شده به منظور فرآیند های رمزنگاری مشتریان از راه دور نظارت دارد. اگر این سیستم، رمزنگاری را در دستگاه تشخیص دهد، بلافاصله آن را می زداید. علاوه بر این، آنتی رمزنگار مسدود کننده هاست (هاست بلاکر) را برای توقف تمام اتصالات به باج افزار آلوده به کار می گیرد.

در لابراتوار کسپرسکی،  میزان خطرات و آسیب ها  به حداقل می رسد. این راهکار امنیتی کمک می کند تا تمام سیستم ها از هرگونه آلودگی و خطرات پیش رو در امان بمانند، تا کسب و کار شما مورد هدف مجرمان سایبری قرار نگیرد. 

 

در ویدئوی زیر، نشان داده می شود که چگونه این محصول به محافظت در برابر باج افزارها کمک می کند:


 

 
 

به امید موفقیت

امور پشتیبانی مشترکین     

 

شرکت مهندسی و ایمنی شبکه دژپاد

تهران   شهرک غرب، خیابان ارغوان غربی، خیابان پرتو، نبش خیابان پامچال 2، پلاک 19، واحد 1

تلفن : 26654823(21)  ,22137612(21)

نمابر :115-22137612(21) 

پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وب سایت : www.dejpaad.com