شرکت Exinda در سال 2002 در کشور استرالیا تأسیس گردیده و دفتر مرکزی آن در استرالیا و بوستون ایالات متحده می باشد.

مأموریت اکسیندا Exinda کمک به بهبود سرویس ها و خدمات مرتبط به شبکه ها ی گسترده (WAN) بر اساس SLAمی باشد و این کار توسط یک رویکرد نوآورانه به نام (WAN Orchestration) معرفی شده و برنده جوایز متعددی گریده است .
این شرکت با هدف ارائه راه کارهای پایش عملکرد و معرفی سیستم های نوین مانیتورینگ ، بهینه سازی پهنای باند و ... معرفی و شناخته می شود .
در عین حال اکسیندا بنیانگذار فناوری و معرفManagement Unified Performanceمی باشد.
راه کار جامع و منحصر بفرد شرکت Exindaبرای هماهنگی و مدیریت بهتر و بهینه تر برنامه ها (Apps)، تجهیزات و تمامی نقاط فعال شبکه طراحی شده لیست از سال 2002 در حدود 3500 شرکت و موسسه و سازمان از خدمات و راه حل های اکسیندا بهره مند شده اند.
مهمترین ویژگی های محصولات Exinda وجود امکاناتی از قبیل traffic shaping مدیریت پهنای باند و شتاب دهی به داده ها در شبکه های گسترده (Acceleration)می باشد که این ویژگی ها باعث افزایش کارایی در برنامه های کاربردی تحت شبکه و کیفیت فایل های مدیای ارسالی و دریافتی و کاهش هزینه های عملیاتی شبکه خواهد شد.
بر اساس شعار اکسیندا ، مدیران و کارشناسان شبکه های گسترده (WAN) می توانند یک راه کار هوشمندانه برای کل مشکلات شبکه خود داشته باشند.

ویژگی های Exinda Network Orchestrator

 • ارائه گزارش های ساخت یافته
 • امکان کنترل و مدیریت پهنای باند بر اساس سیاست های متنوع
 • امکان شتابدهی در زمان پاسخ دهی برنامه های کاربردی تحت شبکه
 • امکان مدیریت متمرکز چندین تجهیز اکسیندا در شبکه های گسترده (WAN)
 • امکان پایش شبکه به صورت کاملاً آنلاین و واقعی (Real Time)
 • کاهش هزینه های سربار شبکه و تسریع در روند عیب یابی
 • تنوع محصولات درمدیریت و کنترل عملکرد پهنای باند
با رشد تصاعدی ترافیک شبکه، عملکرد نرم افزارها و بهینه سازی استفاده از شبکه WAN دو چالش بزرگی است که سازمان ها با آن مواجه هستند. تاکنون مدیران شبکه بخاطر نبود راه حل جامع برای نظارت و مدیریت پهنای باند نشت های زیادی را داشتند تا انتظارات کاربران را برای سریع تر کردن برنامه ها برآورده کنند.
EXINDA با ارائه یک راه کار راحت و مقرون به صرفه را در بهینه سازی، نظارت و تنظیم کردن شبکه بوجود آورد تا سازمان ها بتوانند با استفاده از یک وسیله شبکه خود را مدیریت کنند

مزایای مدیریت عملکرد یکپارچه:

بعضی از سازمانها به راه حل های دیگری برای نظارت، گزارش گرفتن وبهبود سرعت برنامه پرداختند. آنها به سمت پیچیده شدن و زیاد شدن مسئولیت مدیران شبکه در گروه کارمندان IT سوق داده شدند.
با ارائه مدیرت عملکرد یکپارچه EXINDA تمامی توان موثر مدیریتی شبکه ها در یک دستگاه جمع شده، با توانایی های بسیار کاملی نظیر نظارت در لحظه، گزارش دهی، کنترل ترافیک، بهینه سازی و شتاب دهی هوشمند کاربران که یک کاربر ساده تا یک متخصص می توانند براحتی با آن ارتباط برقرار کنند.
بهینه سازی شبکه گسترده ( WAN) به طرز خیلی ساده ای به سازمانها قدرت می دهد، عملکرد برنامه ها را بهتر کنند، هزینه عملیاتی شبکه را کاهش دهند، پهنای باند را به میل خود تنظیم کنند و ارتقاء و افزایش بهره وری از طریق کاهش زمانی که کارمندان برای پاسخ گویی برنامه ها صرف می کنند.

محصولات مختلف شرکت EXINDA در زیر آورده شده است

محصولات مدیریت و کنترل پهنای باند

این گروه شامل محصولات سری X700 می باشد ، که به منظور استفاده در یک سازمان جهت دستیابی به قابلیت های مانیتورینگ و کنترل پهنای باند شبکه ها طراحی شده اند.با استفاده از قابلیتهای این دستگاه امکان مدیریت پهنای باند بر اساس اولویت های سازمان و مناسب با کاربران و نرم افزارهای مورد استفاده آنها را فراهم می شود.

محصولات شتابدهی انتقال اطلاعات :

این گرو ه شامل محصولات سری X800 میباشد و به منظور استفاده در سازمان هایی که نیاز به شتابدهی بین لینک های ارتباطی شعبه های مختلف خود دارند طراحی شده است و فراهم کننده ی قابلیت های مانیتورینگ و کنترل نیز می باشد.با استفاده از ویژگی شتابدهی خطوط دیتا، پهنای باند لازم برای انتقال اطلاعات بین دو نقطه به صورت قابل توجه ای کاهش می یابد.

محصولات مدیریت متمرکز :

(Exinda Service Delivery Point) SDP به منظور مدیریت و گزارشگیری یکپارچه ی محصولات به طور متمرکز تولید شده است.با کمک این محصول سازمانهایی که تعداد زیادی دستگاه اکسیندا در شعبه های مختلف خود تهییه کردند، امکان تنظیم و کنترل همه دستگاهها به صورت متمرکز را به دست می اورند.

FortiAnalyzer

این دستگاه یک سیستم ذخیره رویدادها، تجزیه و تحلیل و تولید گزارش از تمامی محصولات شرکت فورتی نت با امکانات اضافه تری نظیر vulnerability assessment (ارزیابی نفوذ ) و event correlation (ارتباط رخدادها).

محصولات مجازی (VM):

نسخه نرم افزاری (VM) اکسیندا، کارائیهای مورد استفاده در مدلهای سخت افزاری را در یک بسته نرم افزاری همراه با قابلیت امکان توسعه بیشتر در اختیار کاربران قرار میدهد .

نسخه نرم افزاری (VM) اکسیندا،تمام کارائیهای مورد استفاده در مدلهای سخت افزاری را در یک بسته نرم افزاری همراه با قابلیت امکان توسعه بیشتر در اختیار کاربران قرار میدهد . امکاناتی از قبیل :

 • تنظیمات و ارتقاء راحت تر حافظه و منابع سیستمی
 • نصب آسان بر روی سخت افزار موجود
 • امکان ترکیب با دیگر سرویسهای مرکز داده (data center) بر روی یک دستگاه
 • امکان استفاده از نسخه آزمایشی ۳۰ روزه از طریق تماس با شرکت پویش افزار