حمله‌ی سایبری، هاست dark web را نابود کرد

حمله‌ی سایبری، هاست dark web را نابود کرد

تایید حذف ۷۵۹۵ وب‌سایت

برجسته‌ترین و مشهور‌ترین سرویس رایگان میزبانی وب در dark web، توسط هکرها به زیر کشیده شد. در اینجا بیان می‌شود که چه اتفاقی افتاد و اهمیت آن ذکر می‌شود.

اپراتورِ بزرگ‌ترین میزبان رایگان وب‌سایت‌های تاریک، یعنی میزبانی دنیل، تایید کرده‌است که سرویس آن در پی یک حمله‌ی سایبری که منجر به حذف پایگاه‌داده‌های کل ۷۵۹۵ وبسایت شد، از کار افتاد.

با توجه به اظهارت توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار آلمانی و مالک سرویس میزبانی دنیل، یعنی دنیل وینزن، سرور پایگاه‌داده‌ی هاستینگ در تاریخ ۱۰ مارس مورد حمله قرار گرفت و تمامی پایگاه‌داده‌های مربوط به هاستینگ توسط هکرها حذف شدند.

برای جلوگیری از حملات dark web از Immuniweb استفاده کنید.

Immuniweb، یک توسعه‌دهنده‌ی فناوری است که برای تست‌کردن امنیت برنامه‌ی کاربردی و مدیریت سطح حمله به کار می‌رود، و یک تصویر کلی و جامعی از موقعیت وب تاریک را به انواع و اقسام سازمان‌ها ارائه می‌دهد.

در حال حاضر این ویژگی در تست امنیت دامنه‌ی شرکت ادغام شده‌است، و بدین ترتیب چندین قابلیت تشخیص مختلف از جمله نظارت بر موقعیت و وضعیت dark web ، نظارت بر فعالیت‌های وب تاریک، نظارت بر استفاده‌ی غیرقانونی از نام دامنه، نظارت بر تخلف در علائم تجاری و نظارت بر حساب‌های کاربری جعلی در شبکه‌های اجتماعی را ارائه می‌دهد.

به گفته‌ی ژنو، شرکتی مستقر در کشور سوئیس، این ویژگی به سازمان‌ها، دولت و کسب‌و‌کار‌ها این امکان را می‌دهد تا وضعیت فعلی را به سرعت مشخص کرده و آن را ارزیابی نمایند.

نظارت Immuniweb بر روی dark web  شامل انجمن‌های هک ماشرومینگ و بازار‌های زیرزمینی، کانال‌های اختصاصی IRC و چت‌های تلگرام، سایت‌های نگهداری و اشتراک‌گذاری کد و متن و بسیاری دیگر از مکان‌های موجود در وب عمیق، تاریک و سطحی که داده‌های دزدیده‌‌شده را تجارت و یا تبلیغ می‌کنند، می‌شود.

فناوری Immuniweb، برای بررسی اطلاعات هویتی دزدی برای ورود  به سیستم، نقص داده‌ها، نفوذ‌ها و انواع دیگر اتفاقات امنیتی، به طور پیوسته dark web را نظارت می‌کند، و فناوری AI یادگیری عمیق آن حجم انبوهی از اطلاعات را از سراسر وب تحلیل و دسته‌بندی می‌کند، حجم رو به رشد و فزاینده‌ای از داده‌های جعلی، تکراری و یا نامربوط را فیلتر می‌کند و دور می‌اندازد، و شواهد و اطلاعات مهم و حیاتی را به منظور ارائه‌ی اطلاعات عملی و کاربردی استخراج می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.