دستگاه Synergy 12000

دستگاه Synergy 12000

همانطور که می دانیم امروزه در دنیای IT فاکتورهای سرعت و انعطاف پذیری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باعث می شود یک سازمان چابکی بالاتری داشته باشد و با سرعت بالاتری بتواند سرویس های مورد نظر خود را به بازار عرضه نماید. همچنین یکی دیگر از موارد مهم قابلیت یکپارچه شدن سخت افزارها با یکدیگر می باشد تا بتوان مدیریت آنها را ساده تر و با سرعت بالاتری انجام داد. لذا شرکت های تولید کننده سخت افزار مانند HPE رو به تولید سیستم هایی آورده اند که شرایط ذکر شده را داشته باشند و برای رسیدن به این هدف زیر ساخت Composable Infrastructure بوجود آمد و شرکت ها شروع به تولید سخت افزارهایی برای این زیر ساخت نمودند. شرکت HPE نیز شروع به تولید دستگاهی بنام Synergy نمود.

این دستگاه ترکیبی از سخت افزار پردازشی، نرم افزار، شبکه و ذخیره ساز می باشد که باعث ایجاد زیر ساخت Composable خواهد شد. همچنین باعث کاهش زمان پیاده سازی، کاهش پیچیدگی عملیات و کاهش هزینه های سازمان می گردد.

مزیت های زیر ساخت Composable در Synergy 12000:
  •  کارایی بالا، مقیاس پذیری، بهینه سازی فضا، سادگی در ذخیره ساز و انعطاف پذیری در پیکربندی
  • استفاده از Composer که دارای نرم افزار OneView می باشد و باعث ایجاد Software-Defined دیتا سنتر می شود.
  • استفاده از Compsable Fabric که باعث کاهش ترافیک سوییچ های Core و کابل کشی ها می گردد و همچنین میزان استفاده از ToR سوییچ ها را کم می کند
  • استفاده از ذخیره سازها با ظرفیت بالا که می تواند در مدل های DAS,NAS و SAN مورد استفاده قرار گیرد.
اجزای دستگاه Synergy:

برای استفاده از این دستگاه نیاز به  استفاده از سخت افزار های مختلفی هست، که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • HPE Synergy 12000 Frame
  • Synergy Compute Module
  • Synergy Fabric
  • Synergy Storage
  • Synergy Composer
  • Synergy Image Streamer

 

سخت افزارهای ذکر شده از مهمترین اجزای یک Synergy می باشند. این دستگاه شباهت زیادی به Bladesystem ها دارد ولی دارای تفاوت های نیز می باشد که در جدول زیر نشان داده شده است.

همانطور که نشان داده شده است استفاده از Synergy در مقایسه با Blade ها باعث استفاده بیشتر از منابع پردازشی در فضای کمتری خواهد شد و همچنین 50 درصد برق و Cooling کمتری نیاز خواهیم داشت.

حال در ادامه به بررسی اجمالی سخت افزارهای این دستگاه پرداخته خواهد شد.

همانطور که می دانید به شاسی و سخت افزار اصلی دستگاه Synergy فریم 12000 اطلاق می شود و تمامس سخت افزارهای دیگر روی این فریم نصب می شوند و پس از آن قابل استفاده هستند و در شکل زیر نمای جلوی یک فریم را مشاهده می کنیم.

همانطور که مشاهده می شود در جلوی این دستگاه، سرورها و ماژول مدیریت یا همان Composer نصب می شود. همچنین سخت افزار Image Streamer و Storage Module نیز در جلوی دستگاه نصب می گردند. همچنین یک پورت کنسل برای مدیریت دستگاه در جلوی آن تعبیه شده است که در سمت راست فریم با شماره 6 قابل مشاهده می باشد. روی این فریم می توان 6 عدد منبع تغذیه که هرکدام 2650 وات است نصب نمود که بصورت افزونه می باشند و در صورت قطعی پاور دیگری ادامه کار انجام خواهد شد. همچنین 6 عدد Interconnect  پشت دستگاه نصب می شود که برای ارائه سریس های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه می تواند به شبکه SAN و LAN از طریق Interconnect ها متصل شود. همچنین می توان چندین فریم را به یکدیگر متصل نمود و بوسیله یک عدد Composer کل مجموعه را مدیریت کرد، در این حالت تا 21 فریم را می توان بوسیله یک Composer مدیریت نمود که اصطلاحا به آن Composable Management گفته می شود. همچنین همانطور که پیشتر هم توضیح داده شد برای کم نمودن ترافیک سوییچ Core می توان شبکه چندین  روی فریم های مختلف ره به یکدیگر وصل نمود که باعث می شود ترافیک ارتباطی وارد سوییچ Core نشود. به این قابلیت Composable Fabric گفته می شود. برای ارتباط شبکه بین فریم های مختلف از ماژول هایی بنام Interconnect Link Module استفاده می شود و تا 3 و یا 5 عدد فریم را در حوزه شبکه می توان به یکدیگر متصل نمود. تعداد فریم هایی که به یکدیگر متصل می شوند بستگی به ILM های مورد استفاده دارد.

برای مدیریت دستگاه همانطور که ذکر شد از Composer و Image Streamer استفاده می شود که در جلوی فریم در قسمت نشان داده شده در شکل زیر نصب می شوند.

بر روی سخت افزار Composer نرم افزار OneView وجود دارد و برای مدیریت تمام مجموعه از آن استفاده می شود و در واقع این سخت افزار یک Appliance  می باشد و همچنین از Image Streamer برای گرفتن و برگرداندن Image استفاده می شود.

جمع بندی

استفاده از دستگاه synergy باعث افزایش سرعت پیاده سازی و مدیریت سرور و ذخیره ساز می شود و در واقع این دستگاه جایگزینی برای Balde سیستم ها هستند و استفاده از آنها باعث ایجاد زیر ساخت Composable خواهد شد. این دستگاه به سازمانهایی پیشنهاد می شود که تعداد بیشتر از 10 سرور نیاز دارند و همچنین می خواهند در صرفه جویی از منابع مانند فضا و پاور صرفه جویی نمایند.  شرکت دژپاد آمادگی فروش این دستگاه و همچنین مشاوره و آموزش را با استفاده از کارشناسان مجرب در این حوزه دارا می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.