۳ دلیل که نشان می دهد مهندس‌های ابر به راحتی می‌توانند به بلاک چین سوئیچ کنند

۳ دلیل که نشان می دهد مهندس‌های ابر به راحتی می‌توانند به بلاک چین سوئیچ کنند
توسعه محاسبات مبتنی بر ابر شرایط را برای توسعه دهندگان نرم افزار تغییر داده است.

 

در وهله اول، محدودیت‌های مربوط به ذخیره‌سازی، انعطاف پذیری و هزینه‌ها را منسوخ کرده است. همچنین دوره جدیدی از نوآوری نرم افزاری را ایجاد کرده و امکان توسعه خدمات فوق‌العاده مبتنی بر ابر مانند Dropbox و Google Drive را فراهم کرده است.

 

با این حال، در سال‌های اخیر فناوری با پتانسیل بسیار نوآورانه‌تری خود را به جامعه توسعه دهنده‌ها معرفی کرده است: بلاک چین.

 

بلاک چین همان چیزی است همیشه تصور می‌شد ابر باشد: یک شبکه بسیار شفاف و به هم پیوسته که نیاز به یک مرجع معاملاتی متمرکز را از بین می‌برد و برای خطرناکترین خطرات امنیتی ابر راه‌حل ارائه می‌کند.

 

از بسیاری جهات، بلاک چین دقیقا همان Cloud 2.0 است.

 

بلاک چین از ابتدای قرن، فرصت‌های نادیده‌ای را برای توسعه دهندگان به وجود آورده است. به همین دلیل است که افرادی که اکنون در محیط ابر کار می‌کنند باید به فکر انتقال (به بلاک چین) باشند.

 

شماره 1: بلاک چین به شما امکان ایجاد نوآوری و مختل ساختن کل صنایع را می‌دهد

 

نوآوری‌ها زمانی مخرب محسوب می‌شوند که به شرکت‌ها، در از میدان به در کردن رقبای مستقر کمک کنند. تاریخ بسیاری از فناوری‌هایی را به خود دیده است که در چنین دسته‌ای قرار می‌گیرند. ابر ، مسلماً ، یکی از آنها بوده است و اکنون بلاک چین، مورد دیگری از آنها است.

 

در حقیقت، دقیقا همزمان با از میدان به در کردن کاربردهای قدیمی سازمانی توسط ابر، لجرهای غیرمتمرکز به زودی جایگزین سیستم‌های مبتنی بر ابر مرکزی می‌شوند.

 

یک دلیل این است که لجرهای غیرمتمرکز صرفا از لحاظ فنی به لجرهای متمرکز برتری دارند. آنها یک سؤال اساسی را حل می‌کند که سال‌هاست برای مدیران شرکت ها مطرح است: در صورتی که مجبور شوید این فرآیندها را به یک فروشنده غیرقابل ارزیابی و برون سپاری شده واگذار کنید، چگونه تضمین می‌کنید که داده‌های شرکت به شکلی مطابق با قانون ذخیره شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

 

بلاک چین این نگرانی را از بین می‌برد. در بلاک چین، می‌دانید که داده‌های‌تان را نمی‌توان مخفیانه دستکاری کرد. وقتی مشکلی پیش آید، به آسانی می‌توان فهمید که چه اتفاقی افتاده و چه کسی باید پاسخگو باشد.

 

هیچ یک از فروشندگان سیستم های ابری نمی‌توانند چنین ادعایی کنند. و به همین دلیل است که آینده از آن شرکت‌های بهره‌مند از فناوری بلاک چین است: آنها به سادگی راهی بهتر برای پیشبرد ارائه می‌دهند.

 

شرکت‌های بلاک چین ممکن است هم اکنون در بازارهای خاص فعالیت کنند. اما از آنجا که این فناوری مشکلات مهمی را حل می‌کند و چنین سطح پیشرفته‌ای از نوآوری را ممکن می‌سازد، شرکت‌های تحت حمایت بلاک چین به زودی تبدیل به جریان اصلی خواهند شد. و هنگامی که این اتفاق بیفتد، توسعه دهندگان شاغل در سیستم‌های منسوخ پشت سر گذاشته خواهند شد.

 

شماره 2: اگر در کار با سیستم های ابری تجربه دارید، می‌توانید انتقال را به صورت یکپارچه انجام دهید.

 

بلاک چین، مانند ابر، یک سیستم توزیع شده است.

تفاوت اصلی این دو در این است که داده‌های توزیع شده در ابر در مجموعه متمرکز مراکز داده یک شرکت ذخیره می‌شوند، در حالی که داده‌های مربوط به بلاک چین در کلیه سرورها ذخیره می‌شود.

 

تفاوت برای توسعه‌دهندگان حداقل است

 

سوالی که ذهن اکثر مهندس‌های  گوگل و آمازون را به خود مشغول کرده این است که آیا محصولات در ابر ساخته شده‌اند یا نه، به چیزهایی مانند تعادل بار الاستیک نیاز دارند یا خیر، و اینکه آیا این یک سرمایه‌گذاری ضروری است. آیا برنامه‌ها می‌توانند ترافیک زیادی را پردازش کنند؟

 

در بلاک چین، باید همان تصمیمات را بگیرید

 

هنگام طراحی پلتفرم Bee Token، سؤالاتی که ابتدا از آنها پرسیده شد این بود: چه نوع ظرفیت‌هایی ممکن است در آینده به  Ethereum اضافه شود؟ با در بر داشتن یک الگوی کاملا غیرمتمرکز، چه فداکاری‌هایی خواهیم کرد؟ آیا زمانی که این فناوری با سرعت بیشتری بتواند معاملات را پردازش کند، بهتر است در ادامه مسیر به غیرمتمرکز شدن کامل فکر کنیم؟

 

شباهت‌ها مشهود است و فکر کردن در مورد این نوع سؤالات در سمت ابر معادله، مهندس‌ها را برای کارهای پیچیده‌تر آماده کرده است.

 

شماره 3: انتقال گسترده‌ای به فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین در حال انجام است

 

ابر یک صنعت تریلیون دلاری است و بلاک چین در همان جهت حرکت می‌کند. به جز این که، با سرعتی بسیار سریعتر از پذیرش ابر، در حال حرکت است.

 

همه بازیکنان بزرگ موجود در ابر (آمازون ، مایکروسافت ، IBM و گوگل) در حال حاضر مشغول آزمایش کردن بسترهای بلاک چین هستند. آنها مفهوم عملی و ارزش ذاتی یک واقعیت دموکراتیک‌تر و غیرمتمرکزتر را در آن می‌بینند.

 

این متن را درخواست برای اقدام خود در نظر بگیرید.

 

شباهت‌های موجود بین دو پلتفرم، افراد با تجربه در ابر را قادر می سازد تا یک انتفال آسان به بلاک چین را انجام دهند. اگر نگران دشواری‌های انتقال هستید، نگران نباشید.

 

اما مهم‌تر از همه، پیاده سازی ساختار سوئیچینگ یک حرکت هوشمندانه برای ماندگاری شغل شما به عنوان یک توسعه دهنده است. نوآوری فرصت ایجاد می‌کند. و آینده متعلق به كسانی خواهد بود كه از فرصت‌های استفاده شده توسط شبكه‌های غیرمتمرکز سود می‌برند.

 

بلاک چین در حقیقت همان Cloud 2.0 است!

منبع : hackernoon.com

تهیه شده توسط : حامد اصغری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.