راهکارهای هوشمندانه امنیتی برای تمام کسب و کارها

High-Performance Networking & Cybersecurity Solutions

شرکت جونیپر (Juniper) از دیرباز ارائه کننده راهکارهای امنیت شبکه و جزو برندهای مطرح بازار بوده است. هم اکنون جونیپر با ارائه محصولات متنوع سعی در بازپس گیری جایگاه خود در سالیان گذشته دارد. از محصولات جدید این شرکت میتوان به سیستمهای یکپارچه امنیتی سری SRX با توانمندی و قابلیت توسعه زیاد اشاره کرد. همچنین راهکارهای متنوع در مقابله با حملات کماکان این شرکت را در رده شرکتهای توانمند در امنیت شبکه معرفی مینماید.

شرکت جونیپر Juniper در سال ۱۹۹۶ در ایالات متحده در زمینه تامین تجهیزات اولیه شبکه های کامپیوتری توسط آقای پرادیپ سیندهو Pradeep Sindhu بر پایه Internet Protocol و باتوجه به ارائه خدمات و تجهیزات مرتبط بنیان گذاشته شد.
این شرکت در سال ۱۹۹۹ در جمع شرکت های معرفی شده در بورس قرار گرفت و باتوجه به رشد و گستردگی ارائه محصولات و خدمات توانست به عنوان یکی از شرکت های شاخص و زود بازده در بورس با گردش های بالا معرفی شود.و در ادامه روند رو به رشد و با تملک و خرید امتیاز شرکت Net Screen که از شرکت های پیشرو در زمینه شبکه و امنیت بود ،توانست قدم بزرگی به جهت رشد و گسترش فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات داشته باشد.

محصولات اصلی شرکت جونیپر شامل سری محصولات روترهای E Series ,M- Series ,MX- Series و S- Series دسته بندی شده و خانواده محصولات امنیتی این شرکت نیز شامل محصولات سری SRX,SSG و سری جدید MAG می باشد.
سیستم عامل منحصر بفرد محصولات شرکت جونیپر که با نام JunOS شناخته می شود . به عنوان یکی از نقاط قوت این شرکت در اغلب محصولات شرکت جونیپر دیده می شود.
شرکت جونیپر با ارائه محصولات و خدمات ویژه در زمینه بهینه سازی و امنیت شبکه باعث افزایش بهره وری و کاهش مشکلات ناشی از حفره ها و ضعف های امنیتی شده است.
در حال حاضر شرکت Juniper با داشتن شبکه گسترده نمایندگی در سر تا سر دنیا توانسته محصولات و خدمات خود را به ۴۰ شرکت همکار و سرویس دهنده معتبر اینترنتی عرضه کرده و در این راستا با بیش از ۹۴۰۰ کارشناس و کارمند حرکت رو به رشد خود ادامه دهد.

محصولات رده SRX جونیپر قابلیتهای یک سیستم یکپارچه امنیتی را داراست. این محصولات با توانمندی بالا و پذیرش ماژولهای مختلف، انتخاب را برای مدیران آی تی آسان میکند.
قابلیتهایی نظیر: دیواره آتش، سیستم جلوگیری از نفوذ به شبکه، پایش شبکه، جلوگیری از هرزنامه ها و آنتی ویروس از قابلیتهای مهم تجهیزات سری SRX جونیپر میباشد.
این تجهیزات در رده های SOHO و Mid Range با تمامی قابلیتهای یاد شده ارائه میشود. در رده های Enterprise و به جهت افزایش راندمان تجهیزات قابلیتهای ضد ویروس و جلوگیری از هرزنامه و پایش شبکه از سیستم حذف شده اند.

فایروال : تعریف نواحی امنیتی و کنترل دسترسی بین آنها از طریق سیاست های امنیتی
روتر : پشتیبانی کامل از انواع پروتکل‌های روتینگ دینامیک (BGP, OSPF, RIP) و استاتیک در لایه سه
سوئیچ : کارکرد لایه ۲ برای اتصال نودهای شبکه و پشتیبانی از STP و Vlan به صورت شبکه های مجازی
VPN :ایجاد تونل IPSec و انواع سرویس های وی پی ان برای برقراری ارتباط امن و غیرقابل شنود از طریق شبکه جهانی اینترنت، بین دفاتر مختلف یک سازمان و دورکاری

با توجه به لزوم شناسایی حملات و جلوگیری از نفوذ به شبکه، Juniper دستگاههای تک منظوره IDP را برای این امر طراحی و عرضه کرده است. این محصولات با توجه به اهمیت آنها در امنیت شبکه کماکان مورد استقبال مدیران شبکه قرار دارد