پشتیبان گیری از آنچه اهمیت دارد

شرکت Veeam با تمرکز بر روی محصولاتی که باعث افزایش بهره وری ، کاهش خرابی و اطمینان از صحت درستی انجام امور محیط مجازی می گردد در کشور سوئیس کار خود را اغاز کرد . نام Veeam از آوای تلفظ VM به عنوام ماشین مجازی استخراج شده است .
اولین نرم افزار شرکت veeam با عنوان Veeam Monitor and Veeam Reporter ، به منظور نظارت بر فضا های مجازی ، گزارش گیری و تجزیه و تحلیل آنها ارائه گردید . در سال 2008 نرم افزار Veeam Backup & Replication را برای ماشین های مجازی Vmware ارائه کرد و در سال 2010 پشتیبانی از محیط Hyper-V ماکروسافت را نیز به این مجموعه اضافه کرد. در سال 2015 نیز نسخه رایگانی را برای پشتیبانی گیری ( Backup ) از ماشین های فیزیکی با نام Endpoint ارائه کرد.
در پایان سال 2015 شرکت Veeam بیش از 2000 نفر کارمند داشت ، که برخی از دفاتر آن در منطقه های فرانسه، کلمبوس، اوهایو، برای شرق میانه در دبی و برای منطقه آسیا و اقیانوس آرام در سیدنی، استرالیا قرار داشت .

در نسخه جدید این برنامه تغییرات زیادی اضافه شده و مهمترین موضوع پشتیبانی کامل از مجازی سازی مایکروسافت یعنی Hyper-V نسخه 2016 هست. در ابن برنامه، نرم افزار به Platform ابری شرکت مایکروسافت هم متصل می شود و همچنین می تواند مستقیما به دیتا بیس سرور Oracle متصل شود.

به خوبی با نسخه های جدید Microsoft System Center 2016 سازگاری پیدا کرده است. Plugin جدیدی هم در Vmware Web Client اضافه شده است.

قابلیت گسترش پذیری و سازگاری بهتر با Storage های NetApp هم پشتیبانی می شود.

محصولات veeam به شرح زیر می باشد :

Products/Services Product category
Veeam Availability Suite , Veeam Backup & Replication , Veeam ONE , Veeam Management Pack (MP) for System Center Enterprise and Medium Business
Veeam Backup Essentials v9

 

Small Business under 250 employees
Veeam Cloud Connect , Veeam Endpoint Backup , Veeam Managed Backup Portal

 

Service Providers
Veeam Backup Free Edition , Veeam Endpoint Backup FREE , Veeam ONE Free Edition

 

Free Tools