آنتی ویروس قوی برای کامپیوتر

بنر مقاله آنتی ویروس قوی برای کامپیوتر

مقدمه

نرم افزار آنتی ویروس سازمانی، مسئول محافظت نقاط پایانی است که با شناسایی و مسدود کردن فایل های مخرب، نقاط پایانی را ایمن می‌کند. کسب‌وکارهای کوچک و متوسط (SMB) به اندازه سازمان‌های بزرگ و بلکه بیشتر احتمال آلوده شدن به بدافزارها و انواع مختلفی از ویروس‌های کامپیوتری را دارند. در واقع، دلیل بیشتر بودن نرخ آلودگی در این سازمان‌ها به نسبت سازمان‌های بزرگتر این است که آن‌ها بودجه‌ی لازم برای تهیه‌ی راهکارهای امنیتی و زیرساخت‌های لازم را ندارند. با وجود این، از هر 5 شرکت کوچک و متوسط مستقر در بریتانیا و ایالات متحده، 1 شرکت از امنیت لازم برای نقاط پایانی برخوردار نیست. در این مقاله می‌خواهم در رابطه با راهکار آنتی ویروس قوی برای کامپیوتر و نقاط پایانی سازمان، چند راهکار قدرتمند و شناخته شده را به شما معرفی کنم.

علاوه بر این، در عصر حاضر بسیاری از کارمندان از راه دور کار می‌کنند و این امر باعث افزایش استفاده از دستگاه‌های شخصی به جای کامپیوترهای سازمانی است. این مساله سبب افزایش اهمیت امنیت نقاط پایانی شبکه می‌شود. امروزه، بیشتر فرایند محافظت از نقاط پایانی به طور کامل یا تا حدود زیادی در فضای ابری میزبانی می‌شود. این بدان معناست که راه‌حل‌ها می‌توانند از فناوری پیشرفته machine learning برای automation تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده کنند. با این حال، همانطور که نرم افزار آنتی ویروس پیچیده تر شده است، حملات بدافزاری نیز پیچیده‌تر شده است. به همین دلیل، مهم است که صاحبان سرمایه، اهمیت برخورداری از راهکارهای آنتی ویروس قوی برای کامپوتر و نقاظ پایانی را به خوبی بدانند.

در این مقاله، 5 محصول برتر نرم افزار آنتی ویروس طراحی شده برای محافظت از مشاغل کوچک در برابر تهدیدات بدافزار را به شما معرفی می‌کنم. منظور از کسب و کار‌های کوچک در این مقاله، سازمان‌هایی با حداکثر 100 کارمند است. سطوح مختلف حفاظت از تهدید، سازگاری با دستگاه تلفن همراه و مدیریت patch ها نیز از موارد مورد نظر در این بررسی هستند.

آنتی ویروس قوی برای کامپیوتر و نقاط پایانی

ESET در سطح جهانی به دلیل ارائه‌ی راه‌حل‌های امنیت سایبری موثر و سبک خود که برای محافظت از سازمان‌ها در هر اندازه در برابر پیچیده‌ترین تهدیدات شناخته شده و Zero-day طراحی شده‌اند، شناخته شده است. ESET Endpoint Security راه حل حفاظت از نقاط پایانی مبتنی بر cloud آن‌ها است که چندین لایه از فناوری های دفاعی، automation و مدیریت متمرکز را ارائه می‌دهد. از رایانه ها، دستگاه های تلفن همراه، file server ها و محیط‌های مجازی در برابر حملات بدافزار و fileless محافظت می‌کند. ESET Endpoint Security به‌عنوان یک محصول مستقل و به‌عنوان بخشی از یک بسته امنیت سایبری گسترده‌تر در دسترس است که شامل امنیت file server، disk encryption، Cloud Secure box و EDR می‌شود.

ESET Endpoint Security فناوری‌های Machine learning و اطلاعات مربوط به Threatها را جمع‌آوری کرده و از این اطلاعات برای شناسایی بدافزارها، باج‌افزارها و حملات fileless استفاده می‌کند. اساس کار این برنامه بر اساس الگوی رفتاری اپلیکیشن‌ها است. قابلیت‌های تشخیص نفوذ قدرتمند آن به این معنی است که راه‌حل ESET دارای توانایی تشخیص پیش از حمله، در حین حمله و پس از آن است. ESET Endpoint Security همچنین می‌تواند browser امن را ارائه دهد، از دانلود فایل‌های مخرب توسط کاربران جلوگیری ‌کند و مدیران را قادر سازد تا URLهای لیست سفید و سیاه را وارد کنند.

مدیران می‌توانند تمام نقاط پایانی ESET از جمله تلفن‌های همراه را از طریق یک کنسول مدیریت یکپارچه مبتنی بر cloud مدیریت کنند. این فرایند، همراه با به‌روزرسانی‌های خودکار، راه‌حل ESET را برای نصب و نگهداری آسان و بدون نیاز به سخت‌افزار اضافی آسان می‌کند.

ESET Endpoint Security بسیار سبک وزن است و cpu را در حد معقول اشغال می‌کند، اما این مساله سبب ضعف آن نشده و به خوبی به وظایف خود می‌پردازد. ESET Endpoint Security با سیستم عامل های Windows، Mac، Linux و Android سازگار است و با مدیریت داخلی دستگاه تلفن همراه برای iOS و AndroidOS سازگار است. علاوه بر این، این کنسول به 21 زبان در دسترس است و ESET پشتیبانی محلی را به 38 زبان ارائه می‌دهد. این راهکار را برای SMB‌ها با نیروی کار و دستگاه‌های متنوع، که به دنبال نرم‌افزار آنتی‌ویروس قدرتمندی هستند که سیستم‌هایشان را کند نمی‌کند، ایده‌آل به نظر می‌رسد. آنتی ویروس قوی برای کامپیوتر می‌تواند یکی از راهکارهای ESET باشد.

Hemidal Next Gen Endpoint Antivirus

این آنتی ویروس که دفتر مرکزی آن مستقر در کپنهاگ است، آنتی ویروس نسل بعدی برای حفاظت از Endpoint ها است. این یک محصول قوی است که در مسدود کردن و جلوگیری از تهدیدات شناخته شده و ناشناخته  مانند data injection، ویروس‌ها، APT ها، نشت داده‌ها و باج افزارها، و همچنین مسدود کردن هرزنامه‌ها و تبلیغات کارآمد است. پیکربندی این راهکار بسیار قابل تنظیم است و عملکرد اسکن و گزارش را به صورت دلخواه تنظیم کرد. مدیران می‌توانند محصول را از طریق یک داشبورد یکپارچه هدایت کنند.

آنتی ویروس Heimdal’s Next-Gen Endpoint اسکن local file، Signature و Registry را به صورت Real Time ارائه می‌دهد و و تشخیص و اصلاح مبتنی بر کد را ارائه می‌کند. این راه حل همچنین از تجزیه و تحلیل behavior برای بررسی هرگونه تغییر احتمالی در کد پس از تحویل استفاده می‌کند. URL های ناشناس یا مشکوک به طور خودکار مسدود می‌شوند و هشدارهایی برای ارزیابی و تایید بیشتر به تیم فناوری اطلاعات ارسال می‌شود. در نهایت، با ویژگی sandboxing و بازرسی backdoor ها، همه فایل‌های مشکوک به طور خودکار در Sandbox اجرا می‌شوند و سلامت آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علاوه بر ویژگی‌های آنتی‌ویروس، آنتی‌ویروس نسل بعدی Heimdal™’s Endpoint از طریق عملکرد داخلی مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) محافظت مناسب برای تلفن همراه را ارائه می‌دهد، که مدیران را قادر می‌سازد تا بر همه دستگاه‌های تلفن همراهی که بخشی از شبکه هستند نظرات کنند. امکان ردیابی دستگاه‌های گمشده و نظارت بر کارمندان از راه دور نیز برای مدیران ممکن است.

به طور کلی، راه حل آنتی ویروس Heimdal حفاظت بصری، هوشمند، قوی و در عین حال انعطاف پذیری را ارائه می‌دهد که می‌تواند برای نیازهای خاص یک شرکت بدون دردسر زیاد در اجرا و پیکربندی تنظیم شود. ما این راهکار را به عنوان یک نرم افزار آنتی ویروس قوی برای کامپیوتر و سیستم‌های مشاغل کوچک تا متوسط توصیه می‌کنیم.

Avast

Avast پیشرو در تولید برنامه های ضد بدافزار است و دومین سهم بازار را در سراسر جهان در اختیار دارد. Avast راه حل کاملی برای امنیت شبکه و نقاط پایانی برای SMB ها ارائه می‌دهد. اینآنتی ویروس 100٪ مبتنی بر cloud است، که مدیریت آن را از یک پلتفرم یکپارچه آسان می‌کند. موتور امنیتی خلاقانه‌ی Avast از machine learning در کنار تشخیص رفتاری و تشخیص مبتنی بر امضا برای شناسایی و رفع سریع تهدیدات بدافزاری استفاده می‌کند. دیتابیس این راهکمار بیش از نیم میلیارد آیتم داشته که این راهکار را یک قدم از سایرین جلوتر می‌برد.

Avast Small Business Solutions با هر دسکتاپ، لپ تاپ یا server سازگار است. این برنامه برای محافظت از کسب‌وکارها در برابر ویروس‌ها از طریق sandbox و آزمایش محتوای مشکوک طراحی شده است و قابلیت‌های قدرتمند تشخیص تهدید آن، بدافزار را قبل از اجرا مسدود می‌کند. لایه‌ی Premium از طریق ویژگی VPN محافظت بیشتری را فراهم می‌کند که هویت آنلاین شما را ایمن می‌کند. این پلتفرم در سه طرح انتخابی موجود است: Essential، Premium و Ultimate.

نرم افزار آنتی ویروس Avast به راحتی نصب می‌شود، دارای قابلیت تشخیص تهدید قوی است و رابط کاربری آن کاربرپسند و مدیریت آن آسان است. Avast Premium Business Security یک راه حل ایده آل برای تیم های کوچک تا متوسط و افراد خوداشتغال است که به دنبال یک نرم افزار آنتی ویروس قوی برای پوشش دستگاه‌های دسکتاپ هستند. آنتی ویروس قوی برای کامپویتر و سیستم‌های یک سازمان در بسیاری از کشورها، از شرکت Avast خریداری می‌شود.

AVG Technologies

AVG Technologies، زیرمجموعه Avast، نرم‌افزار آنتی‌ویروس را برای محافظت از دسکتاپ و دستگاه‌های تلفن همراه در برابر حملات بدافزار و تهدیدات حریم خصوصی ارائه می‌دهد. AVG که به دلیل ارائه‌ی راهکارهای محافظت از سیستم‌های شخصی بیشتر شناخته شده، پیشنهادات خود را برای ارائه حفاظت از SMB ها گسترش داده است. نرم‌افزار Business Edition این شرکت به سرعت در چندین نقطه پایانی نصب می‌شود و مدیران می‌توانند با کمک کنسول مدیریت AVG Cloud تمام اجزای امنیتی را از راه دور مدیریت کنند.

AVG Business شبکه شما را با عملکرد بر ابر و تشخیص به وسیله‌ی هوش مصنوعی ایمن می‌کند، که در برابر جدیدترین تهدیدات بدافزار شناخته شده محافظت مناسبی ارائه می‌دهد. این با تست‌های رفتاری و sandbox برای شناسایی و حذف سریع تهدیدات ترکیب می‌شود. فایروال این محصول یک لایه حفاظتی اضافی در برابر تهدیدات امنیتی آنلاین است و AVG’s Linkscanner صفحات وب را قبل از باز کردن کاربران بررسی می‌کند و رتبه بندی ایمنی هر صفحه را در نتایج موتور جستجو نشان می‌دهد. علاوه بر این، ویژگی CyberCapture اخیرا به محصول اضافه شده و با ارسال یک کپی از هرگونه دانلود ناشناس به آزمایشگاه شناسایی تهدیدها، سیستم را در برابر فایل‌های مخرب محافظت می‌کند.

علاوه بر ویژگی‌های امنیتی شبکه، AVG Business شامل یک anti-spyware برای محافظت از دستگاه‌ها در برابر جاسوس‌ها و ابزارهای تبلیغاتی است که اطلاعات شخصی را ردیابی می‌کنند. همچنین شامل یک خردکن فایل است که به طور ایمن فایل‌ها را برای جلوگیری از بازیابی ناخواسته حذف می کند. این به ویژه برای سیستم هایی که داده های حساس را نگهداری می کنند مفید است.

AVG Business یک نرم افزار آنتی ویروس قدرتمند است که به صورت خودکار در پس زمینه‌ی سیستم کار می‌کند. این راه حل همچنین با پشتیبانی رایگان ایمیل و تلفن و به روز رسانی خودکار ارائه می‌شود. این راهکار همراه با سیستم مدیریت از راه دور آن، AVG Business را به یک راه حل عالی برای صاحبان مشاغل کوچک تبدیل می‌کند که دستگاه های خارج از سایت را مدیریت می‌کنند.

Bitdefender

Bitdefender یکی از شناخته شده‌‍ترین محصولات در زمینه‌ی حفاظت از نقاط پایانی است که از بیش از 500 میلیون سیستم در 150 کشور محافظت می‌کند. راهکار‌های GravityZone این شرکت به طور مداوم در تست‌های امنیتی رتبه‌ی بالایی کسب می‌کنند و محافظت مؤثری را برای SMB ها و شرکت‌های بزرگ به طور یکسان ارائه می‌دهند.. GravityZone Business Security نرم افزار آنتی ویروس Bitdefender است که به طور خاص برای مشاغل کوچک طراحی شده است. مدیران می توانند از یک کنسول مبتنی بر ابر برای مدیریت تمام ایستگاه های کاری و سرورها و همچنین ردیابی همه رویدادهای امنیتی استفاده کنند.

GravityZone Business Security از machine learning و هوش مصنوعی برای نظارت بر شبکه‌ها و شناسایی بدافزارها، باج افزارها و حملات Zero-day استفاده می‌کند. اطلاعات و داده‌های این راهکار به صورت ابری در دسترس هستند و از آن برای پیش بینی سایر حملات استفاده می‌شود. این منجر به پاسخ سریع‌تر به تهدیدات جدید می‌شود و به Bitdefender اجازه می‌دهد تا قبل از وقوع از حملات جلوگیری کند. راه حل Bitdefender به طور مداوم دارای توان تشخیص بسیار بالا با موارد مثبت کاذب بسیار کمی در تست های third-party است، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد مسدود شدن و قرنطینه شدن فایل‌های خاص توسط نرم افزار نیست. این راه حل همچنین مجهز به قابلیت مسدود کردن حملات brute force پروتکل دسکتاپ راه دور (RDP) است که هکرها از آن برای اجرای لاگین از راه دور به رایانه های شخصی ویندوزی استفاده می‌کنند. RDP رایج‌ترین راه برای اتصال remote desktop به یک شبکه است و اگر connection به خطر بیفتد، مهاجم می‌تواند بدافزار را به سایر نقاط پایانی شبکه گسترش دهد. به همین دلیل، ویژگی مسدود کردن حمله RDP به ویژه برای سازمان‌هایی که کارمندان آن از خانه کار می‌کنند مفید است. Bitdefender می‌تواند یک آنتی ویروس قوی برای کامپیوتر و سایر دستگاه‌های یک سازمان باشد.

 

در نهایت، داشبورد قابل تنظیم Bitdefender به مدیران اجازه می‌دهد تا گزارش‌ها و هشدارها را مشاهده کنند تا به کاربران کمک کنند از رویدادهای امنیتی مطلع شوند. این داشبورد همچنین می‌تواند دسترسی کارمندان به وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های خاص را کنترل کند، که بهره‌وری را افزایش می‌دهد و همچنین سایت‌هایی را که برای ارائه خطرات امنیتی شناخته شده‌اند مسدود می‌کند.

Bitdefender’s GravityZone Business Security یک راهکار عالی برای سازمان‌های کوچکی است که به دنبال نرم افزار آنتی ویروس سریع و موثر هستند. برای سازمان‌های کمی بزرگ‌تر، کاربران باید افزونه Advanced Threat Security را اضافه کنند که شامل HyperDetect و تجزیه و تحلیل sandbox است.

جمع‌بندی

برای نصب آنتی ویروس قوی برای کامپیوتر و سیستم‌های یک سازمان، انتخاب‌های متعددی وجود دارد که با برخورداری از تکنولوژی‌های متعدد و به روز، می‌توانند امنیت قابل قبولی را ارائه دهند. با انتخاب راهکار مناسب، می‌توان جلوی نشت اطلاعات را گرفته و امنیت نقاط پایانی را تضمین کرد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

با ثبت ایمیل از آخرین خبرها مطلع شوید