AVG : بررسی آنتی ویروس

بنر مقاله بررسی انتی ویروس AVG

آنتی ویروس AVG یک راه حل ضد بدافزار مناسب است. این نرم افزار ویژگی‌هایی مانند ردیابی تلفن همراه گم شده یا سرقت شده را ارائه می‌دهد، در تست‌های تشخیص بدافزار امتیاز بالایی کسب می‌کند و از سیستم شما در برابر حمله‌ی باج افزارها محافظت می‌کند. آنتی ویروس AVG یک نسخه رایگان نیز برای استفاده عموم موجود کرده است. با این حال، راهکار این محصول رایگان فقط شامل محافظت در برابر بدافزار است. بنابراین برای استفاده از تمامی مزایای این نرم افزار، لازم است که نسخه‌ی پولی آن را خریداری کنید. این نرم افزار در حالت عادی، به صورت رایگان در اینترنت موجود و قابل دانلود است.

البته که استفاده از نسخه‌ی رایگان یک نرم‌افزار آنتی ویروس مانند AVG پیشنهاد بسیار وسوسه انگیری به نظر می‌رسد. اما بدون پرداخت هزینه‌های نسخه‌ی کامل؛ چه سطحی از محافظت دریافت می کنید؟ اگر برای محافظت از شبکه و نقاط پایانی کسب و کار خود به آنتی ویروس AVG اعتماد کنید، چه امکاناتی دریافت می‌کنید؟

اگر در مورد آنتی ویروس AVG شک دارید، نرم افزارهای امنیتی زیادی برای انتخاب وجود دارد. خوشبختانه، ما تعداد زیادی از آنها را آزمایش کرده‌ایم و می‌توانیم برخی از ارائه‌دهندگان آنتی‌ویروس با عملکرد واقعا عالی مانند TotalAV را به عنوان یک بسته‌ی امنیتی کامل معرفی کنیم. اما اگر ترجیح می‌دهید تا از AVG استفاده کنید، می‌توانید با خیال راحت امنیت خود را به این راهکار بسپارید.

آیا آنتی ویروس AVG ایمن است؟

آنتی ویروس AVG یک انتخاب مطمئن برای همه نوع نیاز است. این نرم افزار نه تنها بر سیستم شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت،  بلکه ابزاری عالی برای شناسایی ویروس‌های موجود و جلوگیری از ورود تهدیدهای جدید به دستگاه شما است.

AVG در سال 2016 توسط Avast خریداری شد و همچنان نیز از همان Engine استفاده می‌کند. آزمایشگاه مستقل تست AV-TEST حفاظت، عملکرد و قابلیت استفاده آنتی ویروس AVG را بررسی کرده است. در آزمون‌های ژوئن 2022 این محصول در هر دسته 6 امتیاز از 6 امتیاز کسب کرد که بالاترین سطح ممکن است.

در همین حال، در آزمایش‌های آزمایشگاهی انجام‌شده توسط AV-Comparatives در مارس ۲۰۲۲، می‌توان دید که میزان محافظت از بدافزار آنتی‌ویروس AVG به ۹۹.۹۸ درصد می‌رسد.

با وجود تمام ویژگی‌های مثبت، آنتی ویروس AVG همچنین 10 مورد مثبت کاذب را شناسایی کرد که در مقایسه با سایر آنتی ویروس‌ها بسیار زیاد است. اگر به دنبال آنتی ویروسی با سطح تشخیص عالی و همچنین کم یا بدون مثبت کاذب هستید، شاید AVG بهترین انتخاب نباشد.

ویژگی‌های امنیتی ارائه شده توسط آنتی ویروس مهم‌ترین جنبه هنگام انتخاب راهکار مناسب برای سیستم شما است. خوشبختانه، آنتی ویروس AVG تعداد قابل قبولی از این ویژگی‌ها را در راهکارهای خود لحاظ کرده است.

محافظت به صورت Real-Time

پیشگیری از جرایم سایبری متکی بر پاسخ به موقع است. حتی یک ثانیه تاخیر در عملکرد می‌تواند به یک ویروس یا بدافزار اجازه دهد تا فایروال نقض شود. آنتی ویروس AVG از طریق استفاده از فناوری پیشرفته‌ی هوش مصنوعی، عملکرد عالی به صورت Real-Time را ارائه می‌دهد. همچنین AVG از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند تا در هنگام کشف تهدیدهای جدید، آن‌ها را شناسایی کرده و در حمله‌های بعدی جلوی آن‌ها را بگیرد.

محافظت و پاسخ آنی آنتی ویروس AVG به نرم افزار این امکان را می‌دهد بدون نیاز به اسکن هر فایلی که دانلود یا روی سیستم اجرا می‌کنید، به طور موثر از رایانه شما محافظت کند. 

فایروال پیشرفته

فایروال AVG به صورت رایگان یا خریداری شده در دسترس است. تنها تفاوت این است که فایروال ارائه شده به همراه نسخه رایگان برخی از ویژگی‌ها را که در نسخه‌ی پولی موجود است، ندارد. این ویژگی‌ها شامل جلوگیری از نشت اطلاعات و هشدارهای scan-port است.

فایروال AVG برای نظارت بر تمام portهای ورودی و خروجی در شبکه شما طراحی شده است. شما می‌توانید تنظیم‌های مناسب با توجه به استفاده مورد نظر خود انتخاب کنید. همچنین زمانی که از wi-fi عمومی استفاده می‌کنید (که نرم افزار به طور خودکار تنظیمات سختگیرانه‌تری اعمال می‌کند) فایروال مطابق با این تنظیمات فعال شده و تغییرات لازم را اعمال می‌کند.

حفاظت در برابر بدافزار

آنتی ویروس AVG چندین لایه حفاظتی ایجاد می‌کند که بدافزار باید از آن‌ها عبور کند تا به سیستم شما دسترسی پیدا کند. این راهکار برنامه‌های مشکوک را مسدود می‌کند و اگر احتمالا بدافزاری موفق به عبور از آن شود، یک اسکن کامل روی سیستم انجام می‌گیرد.

آنتی ویروس AVG در آزمایشات علیه URL های حاوی بدافزار چندان خوب عمل نکرده است و تنها حدود 90 درصد از لینک‌های خطرناک و دردسرآفرین را مسدود کرده است. این رقم چشمگیر و مناسب به نظر می‌رسد، اما از 97٪  لینک مسدود شده توسط McAfee یا 99٪ لینک مسدود شده توسط Bitdefender عقب است. بنابراین نمی‌توان چندان به این نرم‌افزار در حفاظت از URL ها اتکا کرد.

از سوی دیگر، AVG Antivirus فایروال‌های پیشرفته‌ای را ارائه می‌کند که از رایانه شما در برابر باج‌افزارها محافظت می‌کند و این سبب برجسته‌تر شدن AVG شده است. با این حال، همواره می‌توان انتخاب‌های بهتری در کنار AVG داشت.

حفاظت در برابر حمله‌های فیشینگ

فیشینگ نوعی از حمله‌های رایج در فضای اینترنت است که اشکال مختلفی دارد، اما شناخته شده‌ترین حملات فیشینگ، کاربران را از طریق ایمیل هدف قرار می‌دهند. آنتی ویروس AVG در شناسایی حملات فیشینگ که به عنوان پیوست‌های مخرب ارائه می‌شوند، عملکرد بسیار خوبی نشان می‌دهد. علاوه بر این، AVG از توانایی تشخیص سایت‌های فیشینگ مبتنی بر استفاده از هوش مصنوعی برخوردار است که نکته‌ی بسیار مثبتی به حساب می‌آید. AVG اطلاعات دامنه، توکن‌های مشکوک و حتی جلوه‌های بصری را در یک چشم به هم زدن بررسی می‌کند. بیشتر فرایند این اسکن زمانی اتفاق می‌افتد که صفحه مربوط به فراند فیشینگ در حال بارگیری است. انجام این کار در 99٪ مواقع موثر است.

در کنار تمامی ویژگی‌های ذکر شده، برخی ویژگی‌های جانبی نیز توسط AVG ارائه می‌شود که به صورت لیست وار به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

  • مرورگر امن (برای پرداخت‌های اینترنتی)
  • پیدا کردن تلفن همراه گم شده یا دزدیده شده
  • حفاظت از اطلاعات حساس
  • محافظت از وب‌کم

آنتی ویروس رایگان AVG چقدر خوب است؟

اگر به محافظت اولیه نیاز دارید، AVG AntiVirus Free یک گزینه عالی است. این نرم افزار اسکن به صورت 24/7 را برای شناسایی Rootkitها، بدافزارها، جاسوس‌افزارها و باج‌افزارها را انجام می‌دهد. شما می‌توانید این نرم افزر را را بر روی تمامی سیستم عامل‌های پرکاربرد از جمله ویندوز، macOS، اندروید و iOS نصب کنید.

جدای از تمامی موارد ذکر شده، آنتی ویروس رایگان AVG ازسیستم در برابر حمله‌های فیشینگ محافظت می‌کند. نرم افزار پیوندهای مشکوک، وب‌سایت‌ها و پیوست‌های ایمیل را مسدود می‌کند تا از ضررهای مالی یا از دست رفتن داده داده‌ها و همچنین نفوذ بدافزار جلوگیری کند. نکته قابل توجه این است که نسخه رایگان دارای ویژگی Network Inspector است که شبکه خانگی شما را از نظر نظر وجود مزاحمت بررسی می‌کند.

در مجموع، کسانی که به دنبال محافظت رایگان در برابر بدافزارها و تهدیدات آنلاین هستند، می‌توانند بر روی AVG به عنوان یک راهکار متوسط تا خوب حساب کنند. این محصول با برخورداری از امکانات و ویژگی‌های مناسب، نام خود را در میان سایر محصولات آنتی ویروس به عنوان یک نرم افزار موفق مطرح کرده است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

با ثبت ایمیل از آخرین خبرها مطلع شوید