دانلود آنتی ویروس رایگان برای لپ تاپ

بنر مقاله دانلود آنتی ویروس رایگان برای لپ تاپ

مقدمه

امروزه استفاده از لپ تاپ‌ها و پلتفرم‌های قابل حمل، همانقدر که برای تسهیل شرایط کاری مفید است، می‌تواند برای امنیت سایبری نیز خطر ساز باشد. لپ تاپ ها در معرض خطرات مختلفی مانند دزدیده شدن، هک شدن، و یا نشت اطلاعات هستند. باری افرادی که در ساطمان‌ها مشغول به فعالیت بوده و از کامپیوترهای قابل حمل استفاده می‌کنند، ریسک‌های امنیتی همیشه عامل نگرانی بوده و یافتن راه‌هایی برای جلوگیری از بروز حوادث امنیتی از اولویت های تیم های امنیتی بوده است. سرقت لپ تاپ‌ها در ایالات متحده هر 53 ثانیه یک بار اتفاق می‌افتد که آمار سنگینی است و نگرانی‌های امنیتی را به شدت افزایش می‌دهد. داشتن یک آنتی ویروس قوی برای لپ تاپ می‌تواند به ماهش خسارت‌های احتمالی کمک زیادی کند. دانلود آنتی ویروس رایگان برای لپ تاپ توسط کارشناسان توصیه نمی‌شود، چرا که امنیت ارائه شده توسط راهکارهای رایگان کافی نیست.


دانلود آنتی ویروس رایگان برای لپ تاپ

لپ تاپ در عمل فرقی با کامپیوتر رومیزی ندارد، چرا که هر دو از سیستم عامل استفاده می‌کنند و عملکرد تقریبا یکسان دارند، اما لپ تاپ به راحتی به سرقت می‌رود و می تواند باعث به دردسر افتادن صاحب خود شود. یکی از شرکت‌هایی که برای محافظت از سرقت وسایل الکترونیک راهکارهایی ارائه کرده، شرکت Kaspersky است. Kaspersky که دفتر مرکزی آن در روسیه واقع شده، با ارائه‌ی ویژگی Anti-theft تلاش کرده تا مانع سرقت اطلاعات حیاتی دستگاه‌های قابل حمل شود.

برخی از ویژگی‌های قابل استفاده برای حفاظت اط دستگاه صسرقت شده شامل موارد زیر می شود:

 • قفل کردن دستگاه از طریق حساب کاربری در Kaspersky Portal و دریافت آخرین location دستگاه
 • پخش آلارم به صدای بلند از دستگاه سرقت شده برای یافتن آن یا اطلاع دادن به اطرافیان که نزدیک دتگاه گمشده هستند
 • بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه و پاک کردن کامل اطلاعات موجود روی هارددیسک دستگاه
 • استفاده از وب کم برای گرفتن تصویر شخصی که در حال استفاده از دستگاه سرقت شده است

به جز ویژگی های معرفی شده برای جلوگیری از سرقت اطلعاات از روی دستگاه قابل حمل، آنتی ویروس Kaspersky ویژگی های متعدد زیادی دارد که می تواند در سازمن ها بر روی سیستم ا مورد استفاده قرار گیرد  و ماکانات امنیتی لازم را برای کاربرنا فراهم کند.

یکی از محصولات سازمانی ارائه شده توسط این شرکت، Kaspersky Anti Targeted Attack است که به تازگی نسخه ی جدید آن منتشر شده و امکانات تازه برای ارتقای پروتکل های امنیتی ارائه می دهد. برخی از ویژگی های این محصول که آن را تبدیل به یک راهکار بسیار قدرتمند و مناسب کرده و به صورت لایه ای محافظت از شبکه را به عمل می آورد عبارتست از :

 • پایگاه متمرکز دخیره سازی اطلاعات
 • موتور تشخیص تهدیدات قدرتمند
 • قابلیت Sandbox پیشرفته
 • Kaspersky Security Network
 • تشخیص نشانه‌هاسی حمله (IoA)
 • برنامه ریزی محافظتی بر اساس عنواوین لیست شده در Mitre ATT&CK
 • تحلیل ریشه ای علل وقوع حمله
 • Restrospective Analysis
 • تشخیص احتمالات بر ساس YARA Rules
 • تشخیص بر اساس نشانه های نشت اطلاعات (IoC)
 • تشخیص انتخابی IoA
 • دسترسی به Kaspersky Threat Intelligence Portal
 • ساختار Query انعطاف پذیر برای شکار تهدید ها

این محصول می تواند در سازمان‌های متوسط تا بزرگ به کار رود و برای حفاظت از نقاط پایانی شبکه، عملکرد قابل قبولی ارائه دهد.

پلتفرم KATA شامل خدامتی برای متخصصان امنیت سایبری نیز می شود که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

تشخیص YARA Rules

YARA یکی از پرکاربردترین ابزارها برای شکار انواع جدید بدافزار است. YARA از قوانین تطبیق پیچیده برای جستجوی فایل‌هایی با ویژگی‌ها و ابرداده‌های خاص پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال، ایجاد و آپلود قوانین سفارشی YARA به منظور تجزیه و تحلیل آیتم‌ها برای تشخیص تهدیدهای خاص یک سازمان امکان پذیر است.

تحلیل Retrospective. این ویژگی امکان جمع‌آوری و ذخیره‌سازی متمرکز داده‌ها امکان انجام تجزیه و تحلیل Retrospective را در حین بررسی حملات چند مرحله‌ای، حتی در شرایطی که نقاط پایانی به خطر افتاده غیرقابل دسترسی هستند یا زمانی که داده‌ها توسط مجرمان سایبری Encrypt شده‌اند، می‌دهد. علاوه بر این، فایل‌های ذخیره‌شده از طریق ایمیل و ترافیک وب را می‌توان به‌طور خودکار یا دوره‌ای اسکن کرد و آخرین قوانین تشخیص به‌روز شده را اعمال کرد.

پلتفرم KATA با پیاده‌سازی فناوری‌های ذکر شده در بالا تحت یک معماری سرور یکپارچه با مدیریت متمرکز، نقاط ورود تهدید بالقوه را در سطوح شبکه و نقطه پایانی، از جمله سرورهای وب، رایانه‌های شخصی، لپ‌تاپ، سرورها و VM ها، ایمن می‌کند و گزارشات دقیقی را ارائه می‌دهد.. KATA به متخصصان امنیت فناوری اطلاعات یک ابزار جامع برای کشف تهدید چند بعدی، بررسی عمیق، شکار پیشگیرانه تهدید و پاسخ متمرکز به حوادث پیچیده می‌دهد.

پلتفرم KATA با Kaspersky Endpoint Security for Business ادغام می شود تا محافظت حداکثری از نقطه پایانی را ارائه دهد که شامل مسدود کردن خودکار تهدیدها و پاسخ به حوادث پیچیده است. همچنین KATA به خوبی با Kaspersky Security Mail Gateway و Kaspersky Web Traffic Security ادغام می‌شود تا تهدیدات مبتنی بر ایمیل و وب را مسدود کند و به تهدیدهای پیچیده‌تر پاسخ خودکار دهد. این راهکار همه کاره با بهینه سازی اقدامات دفاعی در هر دو سطح شبکه و نقطه پایانی، تقویت شده با Threat Intelligence و مدیریت از طریق یک کنسول واحد، زمان و انرژی مورد نیاز تیم های امنیتی IT شما را که برای محافظت از تهدیدات پیشرفته باید صرف کنند، به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

پلتفرم KATA از زیرساخت های شرکت در برابر تهدیدات پیچیده و حملات هدفمند بدون نیاز به جذب منابع اضافی محافظت می‌کند. این پلتفرم تیم امنیت فناوری اطلاعات یا SOC شما را برای مقابله با تهدیدات پیچیده و حملات هدفمند به طور قابل اعتماد و موثر، تکمیل می‌کند و فناوری‌های حفاظتی از شخص ثالث موجود را تکمیل کرده و از تعامل با SIEM نیز پشتیبانی می‌کند.

جمع‌بندی

بسیاری از راهکارهای آنتی ویروس امکاناتی را برای انواع پلتفرم‌ها در نظر می گیرند که با کمک آن‌ها می‌توان امنیت را ارتقا داده و جلوی حوادث امنیتی را گرفت. آنتی ویروس برای لپ تاپ و پلتفرم های مورد استفاده در سازمان یک امر ضروری است که با ارتقای کیفیت امنیت و مدیریت صحیح داده‌ها، سبب بهبود تجربه ی کاری می‌شود. دانلود آنتی ویروس رایگان برای لپ تاپ انتخاب منسابی نیست، چرا که آنتی ویروس رایگان امکامان دفاعی لازم را ندارد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

با ثبت ایمیل از آخرین خبرها مطلع شوید