دانلود آنتی ویروس رایگان برای کامپیوتر

بنر مقاله دانلود آنتی ویروس رایگان برای کامپیوتر

مقدمه

افرادی که بدافزار می نویسند به دنبال اهداف مالی هستند. آنها داده‌های شخصی شما را می‌دزدند و می‌فروشند، یا به حساب‌های مالی شما شبیخون می‌زنند تا بتوانند به پول‌های شما دست پیدا کنندیا حتی با کدگذاری فایل‌های مهم شما، اقدام به دریافت باج می‌کنند. برای بسیاری از کاربران پرداخت پول در ازای دریافت حفاظت سایبری ناعادلانه به نظر می‌رسد، اما خبر خوب برای بسیای از این کاربران به خصوص کاربران خانگی این است که راهکارهای قدرتمندی در بازار وجود دارد که خدمات مورد نظر شما به صورت رایگان ارائه می‌کنند. دانلود آنتی ویروس رایگان برای کامپیوتر به کاربران امکان برخورداری از حفاظت ابتدایی را می‌دهد، اما تضمینی نیست که حفاظت ارائه شده کافی باشد.


دانلود آنتی ویروس رایگان برای کامپیوتر

اولین و اساسی ترین ویژگی که همه‌ی آنتی ویروس‌ها باید داشته باشند توانایی مقابله با بدافزار است، اما ویژگی‌های دیگری که یک آنتی ویروس با برخورداری از آن تبدیل به انتخاب بهتری برای کاربر می‌شود، حفاظت در برابر باج افزار، شناسایی تهدیدات مخرب، حفاظت از بات نت، و محافظت از نقاط پایانی شبکه است. همه برنامه‌های آنتی ویروس رایگانی که در اینجا انتخاب کرده‌ایم، حفاظت در مقابل بدافزار به صورت آنی را ارائه می‌کنند. برخی از این نرم افزارها قابلیت محافظت از مرورگر در مقابل سایت‌های مخرب و فیشینگ را نیز دارا هستند و به کاربر اجازه نمی‌دهند تا منابع خود را با مراجعه به سایت‌های مشکل‌دار به خطر بیاندازد.

باور اینکه برخی از این راهمارهای رایگان واقعا کارساز هستند برای برخی سخت است، اما این نرم افزارها محافظت قابل قبولی را ارائه می‌دهند و به دلیل رایگان بودن، این امکان برای شما وجود دارد تا چندین راهکار را جهت پیدا کردن گزینه‌ی مناسب خود امتحان کنید.

آنتی ویروس رایگان در مقابل آنتی ویروس پولی چطور توان رقابت دارد؟ این سوالی است که ممکن است ذهن بسیاری از افراد با آن درگیر باشد. اگر ابزارهای آنتی ویروس رایگان به اندازه کافی خوب هستند، چرا کسی باید برای نسخه‌ی خریداری شده هزینه کند؟ برای یک چیز، بسیاری از این محصولات فقط برای استفاده غیرتجاری رایگان هستند. اگر می‌خواهید از کسب‌وکارتان محافظت کنید، باید نسخه خریداری شده را تهیه کنید. در صورت این کار شما می توانید امنیت خود را به طور کامل ارتقا دهید، اما نسخه‌ی رایگان نمی‌تواند تمام امنیتی که نیاز دارید را فراهم کند.

متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها پشتیبانی فنی کاملی را برای کاربران نسخه‌های رایگان خود ارائه نمی‌کنند. خدمات پشتیبانی از مشتری معمولا تنها برای نسخه‌ی خریداری شده ارائه می‌شود و از کیفیت خوبی برخوردار نیست و به پرسش و پاسخ های رایج و فروم‌های گفت و گو خلاصه می‌شود.

در سرتاسر جهان، محققان آزمایشگاه‌های مستقل تست آنتی‌ویروس وقت زیادی را صرف آزمایش ابزارهای آنتی‌ویروس می‌کنند. برخی از این آزمایشگاه ها به طور منظم گزارش‌های مختلفی در مورد یافته‌های خود منتشر می‌کنند. یافته‌های این چهار آزمایشگاه به طور دقیقی مورد بررسی قرار گرفت: AV-Comparatives، MRG-Effitas، SE Labs و AV-Test Institute.

شرکت‌های امنیتی معمولا برای شرکت در تست‌های این آزمایشگاه‌ها هزینه‌ای پرداخت می‌کنند. در عوض، آزمایشگاه‌ها گزارش‌های دقیقی ارائه می‌دهند که می‌تواند به بهبود محصولات شرکت‌های امنیتی کمک کند.

علاوه بر بررسی دقیق نتایج آزمایشگاه‌های مستقل، آزمایش حفاظت از بدافزار را نیز انجام می‌شود. هر آنتی ویروس را در معرض مجموعه‌ای از نمونه‌های بدافزار، از جمله انواع مختلف بدافزار قرار داده شده و واکنش آن ثبت می‌شود. به طور معمول، آنتی ویروس بیشتر نمونه‌ها را در هنگام مشاهده پاک می‌کند و برخی از نمونه های باقی مانده را هنگامی که نمونه مورد نظر Run می‌شود، شناسایی می‌کند.

ویژگی‌های مفید

تقریبا همه‌ی محصولات آنتی‌ویروس فایل‌ها را اسکن می‌کنند تا مطمئن شوند بدافزار نمی‌تواند راه‌اندازی شود، و همچنین کل سیستم را براساس درخواست یا بر اساس برنامه‌ای که شما تعیین کرده‌اید اسکن می‌کند. هنگامی که پاکسازی انجام شد، مسدود کردن همه دسترسی‌ها به URL های میزبان بدافزار راه دیگری برای جلوگیری از بروز مشکل است. بسیاری از محصولات این نوع محافظت را گسترش می‌دهند تا کاربران را از وب‌سایت‌های کلاهبردار، سایت‌های فیشینگ که سعی در سرقت نام‌های کاربری و رمزهای عبور دارند، دور نگه دارند.

تشخیص مبتنی بر رفتار، یکی از ویژگی‌های برخی از محصولات آنتی ویروس، یک شمشیر دو لبه است. از یک طرف، می‌تواند بدافزارهایی را که قبلا دیده نشده بودند، شناسایی کند.

هر آنتی ویروس باید نرم افزارهای جاسوسی را همراه با انواع دیگر بدافزارها از بین ببرد، اما برخی از محصولات دارای ویژگی‌هایی هستند که به طور خاص برای محافظت از کاربر در برابر نرم افزارهای جاسوسی طراحی شده‌اند. ویژگی‌هایی مانند رمزگذاری برای محافظت از داده‌های حساس شما و کنترل وب‌کم برای جلوگیری از جاسوسی از طریق دوربین، معمولا در محصولات خریداری شده قابل دسترسی هستند

یکی از راه‌های آسان برای محافظت از رایانه شخصی، دانلود آنتی ویروس رایگان برای کامپیوتر و نصب به روز رسانی‌های ساده اما مرتبی است که ارائه می‌شود.

ابزارهای رایگان متعددی که به طور کامل به حفاظت در مقابل باج افزار اختصاص داده شده اند، در چند سال اخیر وارد صحنه شده اند. متاسفانه، بسیاری از این نرم افزارها از دور خارج شده‌اند. از جمله آنتی باج‌افزار Bitdefender، Cybereason RansomFree، CyberSight RansomStopper و Heilig Defense RansomOff.

همچنین ابزارهای آنتی ویروس رایگان متعددی وجود دارد که فقط برای پاکسازی هجوم بدافزارهای موجود کار می‌کنند. این نرم افزارها تنها در صورتی کارایی دارند که یک باج افزار در سیستم مشاهده شود و در سایر مواقع بلا استفاده هستند، چرا که محافظت Real-time ارائه نمی‌دهند. دانلود آنتی ویروس رایگان برای کامپیوتر بهترین راهکار برای حفاظت از سیستم‌ها نیست، اما به طور متوسط می‌تواند مانع وقوع مشکلات امنیتی شود.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

با ثبت ایمیل از آخرین خبرها مطلع شوید