دانلود آنتی ویروس رایگان

بنر مقاله دانلود آنتی ویروس رایگان

مقدمه

درست مانند خانه‌های ما، دستگاه‌های دیجیتال ما داده‌های ارزشمند و اطلاعات خصوصی را در خود جای می‌دهند. و در زمانی که تهدید حملات سایبری بیشتر از همیشه است، یک دستگاه کامپیوتری بدون هیچ گونه حفاظت در مقابل بدافزار در دنیای دیجیتالی مثل یک در ورودی باز برای دزدها است. علاوه بر این، حوزه دیجیتال اکنون میزبان بیشترین تعداد کاربر ثبت شده است. همراه با این واقعیت که تهدیدهای مخرب جدیدی هر روز در حال ظهور هستند، نیاز به ایمن‌سازی دستگاه‌های شخصی و کاری به اوج خود رسیده است. دانلود آنتی ویروس رایگان دارای نکاتی است که رعایت آن ها به حفظ امنیت کمک زیادی می‌کند. 

برای تهیه‌ی یک راهکار امنیتی، 7 سوال مهم را باید از خود بپرسیم. این سوالات درادامه‌ی مقاله آمده اند:

دانلود آنتی ویروس رایگان

Q1. عملکرد برنامه در برابر تهدیدات مخرب چقدر است؟

وقتی نوبت به انتخاب نرم افزار آنتی ویروس مناسب برای دستگاه شما می‌رسد، بسیار مهم است که عملکرد کلی آن را در برابر تهدیدات مخربی که وب را در بر گرفته‌اند، در نظر بگیرید. راهکار امنیتی باید بتواند از شما در برابر انواع بدافزارها محافظت کامل کند. چنین تهدیدهایی شامل تروجان‌ها، جاسوس‌افزارها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، روت‌کیت‌ها، باج‌افزارها و ربات‌های مخربی هستند که به دنبال آلوده کردن رایانه شما برای مقاصد مجرمانه هستند. و در فرآیند شناسایی و حذف این تهدیدات، مهم است که راهکاری  را انتخاب کنید که تشخیص‌های نادرست یا نادرست را ارائه ندهد. این بدان معنی است که هنگام مسدود کردن هر نوع بدافزار، شناخته شده یا ناشناخته، راهکار باید 100٪ موثر باشد.

علاوه بر این، با ظهور تهدیدات بدافزاری جدید، مهم است که آنتی ویروس شما در مورد ویروس‌های جدید و امضای دیجیتال آنها به روز بماند. بنابراین اگر می‌خواهید دستگاه خود را محافظت کنید، آنتی ویروسی را انتخاب کنید که به طور مرتب پایگاه داده‌ی ویروس و بدافزار خود را به روز کند. چه در محیط خانه یا یک محیط اداری این امر نقش حیاتی دارد.

یکی دیگر از عوامل حیاتی، فعال بودن است. صرف نظر از اینکه از چه سیستم عاملی (OS) استفاده می‌کنید، macOS یا Windows، داشتن یک مجموعه امنیتی فعال بسیار سودمند است. در مواردی که بدافزار به طور مخفیانه به دستگاه شما نفوذ می‌کند، سیستم امنیتی فعال شما به طور خودکار بدافزار را حتی قبل از اینکه اقدامی کند شناسایی و حذف می‌کند.

Q2. آیا این یک نرم افزار آنتی ویروس رایگان است یا خریداری شده؟

نرم افزار آنتی ویروس رایگان و سبک، ویروس‌های رایج را از بین می‌برد و از دستگاه شما محافظت اولیه به عمل می‌آورد. با این حال، این نباید تنها نیاز کاربر باشد زیرا یک راهکار رایگان نمی‌تواند از دستگاه‌های شما در برابر تهدیدات پیچیده جدید و همیشه در حال رشد دفاع کند. دانلود یک نسخه سبک/رایگان ممکن است حفره‌های زیادی در دفاع شما ایجاد کند و همچنان در برابر حملات مخرب آسیب پذیر شود. دانلود آنتی ویروس رایگان همیشه دارای ریسک های زیادی است. 

در مقابل، یک راهکار آنتی ویروس خریداری شده این حفره‌ها را وصل می‌کند و محافظت همه جانبه بیشتری را به شما می‌دهد. نرم افزار آنتی‌ویروس خریداری شده همچنین در مبارزه با برنامه های خطرناک و تهدیدات بدافزاری جدید، با مسدود کردن آن‌ها قبل از پیشرفت، قابل اعتمادتر است. با یک آنتی ویروس پولی، در مقایسه با امنیت محدود گزینه‌های رایگان، از محافظت پیشرفته برخوردار خواهید شد. مطمئنا ارائه‌دهندگان نرم افزار آنتی ویروسی وجود دارند که به شما امکان استفاده رایگان از نسخه‌های کامل خود را، البته برای مدت محدود، می‌دهند.

Q3. آیا نرم افزار مورد نظر شما شهرت چشمگیری دارد؟

یکی از عوامل مهمی که نرم افزار آنتی ویروس قابل اعتماد را تعیین می‌کند، شهرت آن است..

اخیرا مؤسسه معتبر AV-TEST آلمان آزمایشی مستقل بر روی نرم افزار آنتی ویروس مختلف انجام داده است. و نتایج آزمایش بسیار قابل توجه بود و توسط کاربران مختلف مورد استناد قرار گرفته است.

Q4. آیا روی سیستم من کار می‌کند؟

بهترین شکل امنیت، نامرئی و محتاطانه است. و اگر فردی هستید که از صرف زمان زیادی برای مرور وب لذت می‌برید، یک راه‌حل آنتی‌ویروس می‌خواهید که از دستگاه‌های شما محافظت کامل کند بدون اینکه دائما از حضور آن مطلع شوید. شما مجموعه‌ای امنیتی می‌خواهید که به شما امکان می‌دهد به راحتی در اینترنت حرکت کنید بدون اینکه مانع عملکرد کلی رایانه شوید. بسیاری از نرم‌افزارهای ضد بدافزار باعث می‌شوند دستگاه‌ها از فعالیت خود عقب بیفتند زیرا نیاز به مصرف بالای CPU دارند. بنابراین بهتر است یک نرم افزار آنتی ویروس انتخاب کنید که از نظر منابع سیستم بسیار سبک باشد، حداقل قدرت پردازشی را مصرف کند و سرعت کامپیوتر شما را کاهش ندهد. این به شما کمک می‌کند تا از تهدیدات مخرب همیشه در کمین اینترنت بدون به خطر انداختن تجربه کاربری خود محافظت کنید.

Q5. آیا ویژگی‌های عملی ارائه می‌دهد؟

چه کسی ویژگی‌های جالب را دوست ندارد؟ هنگامی که به نصب یک نرم افزار امنیتی فکر می کنید، می خواهید که تا حد امکان همه جانبه باشد. بنابراین، هوشمندانه است که به دنبال فروشندگانی بگردید که سیستم های خود را با ویژگی های مفید اضافی که نیازهای امنیتی شما را در خارج از تهدیدات بدافزار پوشش می دهند، بسته بندی کنند.

به عنوان مثال، ESET یک ویژگی ضد سرقت ارائه می دهد. این به شما این امکان را می دهد که در صورت سرقت دستگاه خود، مکان دقیق آن را پیدا کنید. حتی به شما امکان می دهد پیام های یک طرفه ارسال کنید و به وب کم لپ تاپ خود دسترسی داشته باشید. ویژگی های اضافی همچنین شامل یک مدیر رمز عبور است که به شما کمک می کند رمزهای عبور قوی و ایمن ایجاد کنید و از اعتبارنامه های ورود شما محافظت می کند. همچنین کنترل والدین را فراهم می کند که به شما امکان می دهد میزان استفاده از اینترنت فرزندانتان را تنظیم کنید. اگرچه اکثر ویژگی‌های اضافی فقط با سیستم‌های آنتی ویروس پولی ارائه می‌شوند، دریافت حفاظت کامل امنیتی با هزینه چند دلار همیشه ارزش هزینه کردن را دارد.

Q6. آیا استفاده از نرم افزار آنتی ویروس آسان است؟

به جرات می‌توان گفت همه ما سیستم‌ها و برنامه هایی را ترجیح می‌دهیم که استفاده از آن‌ها ساده و آسان باشد. به خصوص زمانی که به دنبال نرم افزاری هستید که بر امنیت دستگاه شخصی یا حرفه ای شما نظارت می کند. باید ظاهر و احساسی کاربرپسند داشته باشد. هر کسی سلایق و سلایق خاص خود را دارد. و برای بسیاری از ما، رابط کاربری و طرح طراحی باید منسجم و واضح باشد، صرف نظر از اینکه امتیاز تشخیص بدافزار و حذف آن چقدر خوب است.

علاوه بر این، بسیاری از کاربران تنظیمات نرم افزار آنتی ویروس نصب پیش فرض را بدون بهینه سازی نصب می کنند و می پذیرند. این ممکن است به دلیل عدم دسترسی بصری باشد که کاربر احساس می کند. به نظر می رسد بسیاری از ارائه دهندگان امنیتی با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. اغلب رابط های پیچیده آنها کاربران را از غیرفعال کردن و فعال کردن عملکردهای خاص منصرف می کند. این ممکن است در نهایت دستگاه را در معرض حملات بدافزار قرار دهد. بنابراین به دنبال یک سیستم ضد بدافزار که امکان ناوبری آسان با پیکربندی بالا را می دهد، ممکن است عامل مهمی باشد که باید در نظر گرفته شود.

ما راه حلی ارائه می دهیم که تعادل خوبی بین این دو الزام ایجاد می کند. گزینه‌ها و ویژگی‌های مجموعه امنیتی ما همه به‌گونه‌ای نمایش داده می‌شوند که کارکرد آن آسان و بدون دردسر باشد. همچنین بسیار قابل تنظیم است زیرا به شما امکان می دهد سطح امنیتی خود را بر اساس علاقه و ترجیحات خود تنظیم کنید. به طور کلی، این به شما کنترل کامل و درک لازم را برای لذت بردن از بالاترین امنیت ممکن می دهد.

Q7. آیا پشتیبانی خوبی از مشتری ارائه می دهد؟

پشتیبانی مشتری در لیست اولویت‌های همه نیست، به‌خصوص اگر از رایانه راحت استفاده کنند. اما اگر ترجیح می دهید به متخصصان اجازه دهید مسائل فنی شما را مدیریت کنند، پشتیبانی جامع مشتری ممکن است عامل مهمی برای شما باشد. در این صورت بهتر است به دنبال نرم‌افزار آنتی‌ویروسی باشید که پشتیبانی از مشتری درجه یک را ارائه می‌دهد. برخی هستند که وقتی کاربران در یک بحران بدافزار گیر می کنند، کمک عمیقی ارائه می دهند.

حکم نهایی: آیا نرم افزار آنتی ویروس رایگان ارزش ریسک دارد؟

حتی اگر یک نرم افزار آنتی ویروس رایگان یا سبک ممکن است جذاب به نظر برسد، توصیه نمی شود که از آن استفاده کنید. با توجه به عدم اطمینان آن در مورد تهدیدات سنگین، ناتوانی در شناسایی بدافزارهای پیچیده/ناشناخته، عدم وجود ویژگی‌ها و پشتیبانی فنی جامع، دانلود نسخه رایگان مزایا یا محافظت زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت. در عوض، ممکن است بخواهید آنتی ویروسی را در نظر بگیرید که یک آزمایش رایگان و با امکانات کامل ارائه می‌دهد.

یک نسخه آزمایشی رایگان به شما محافظت کامل از تهدیدات را همراه با تمام ویژگی‌های اضافی نسخه پولی بدون هیچ هزینه‌ای ارائه می‌دهد. این به شما امکان می‌دهد قبل از خرید نرم افزار آنتی ویروس را به طور کامل تجربه کنید و مطمئن شوید که برای شما مناسب است. سعی کنید به طور فعال به دنبال آزمایش‌های رایگان باشید که به شما یک دید کامل از آنچه ارائه می‌دهند نسبت به مواردی که ویژگی‌های محدودی دارند، می‌دهد. به هر حال، سطح بالای شفافیت اغلب نشانگر واضح یک محصول برتر است.

اگر فردی هستید که دوست دارید آزادانه وقت خود را صرف مرور اینترنت کنید، یا فردی هستید که از خریدهای آنلاین لذت می برد، یا کودکانی هستید که دائماً دستگاه های شما را مشغول می کنند، صرف چند دلار در ماه شما را از شر بسیاری از مشکلات و نگرانی‌ها خلاص می‌کند. مهم‌تر از همه، شما آسایش و آرامش خاطر را که با امنیت عالی همراه است، به دست خواهید آورد. دانلود آنتی ویروس رایگان ریسک پذیر اما راحت است و در استفاده از آن باید دقت لازم را داشت. 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

با ثبت ایمیل از آخرین خبرها مطلع شوید