دانلود آنتی ویروس قوی رایگان برای ویندوز 10

بنر مقاله دانلود آنتی ویروس رایگان برای ویندوز 10

مقدمه

بسیاری از راهکارهای آنتی ویروس رایگان فقط برای استفاده شخصی لایسنس قانونی ارائه می‌کنند، اما راهکارهایی که قصد دارم در این مقاله معرفی کنم، راهکارهای قانونی مناسب برای کسب و کارهای کوچک هستند. برای دانلود آنتی ویروس قوی رایگان برای ویندوز 10 ، می‌توان یکی از آنتی ویروس‌های زیر را انتخاب کرد.


دانلود آنتی ویروس قوی رایگان برای ویندوز 10

نرم‌افزار آنتی‌ویروس رایگان کسب‌وکار شما می‌تواند به راحتی و به صورت قانونی نصب شده و از آن استفاده کرد. برنامه‌هایی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنم، شامل Comodo، Nano Antivirus، Windows Security، ClamWin و FortiClient می‌شود.

این مقاله برای صاحبان مشاغل کوچک است که به دنبال نرم‌افزار آنتی ویروس رایگان هستند که بتوان به طور قانونی از آن استفاده کرد.

تعداد زیادی نرم افزار آنتی ویروس رایگان وجود دارد. ممکن است حتی خوانندگان این مقاله در حال استفاده از یکی از این محصولات باشند.. اما آیا می‌دانستید که اکثر راهکارهای نرم افزار آنتی ویروس رایگان برای استفاده تجاری مجوز ندارند؟

مثال‌هایی که در بالا زده شده، شامل آنتی ویروس‌های AVG، Avast و Malwarebytes می‌شوند که همگی به طور قانونی برای رایانه‌های خانگی مجوز دارند. به عنوان مثال، توافقنامه مجوز کاربر نهایی Malwarebytes (EULA) توضیح می‌دهد که نسخه رایگان محدود به اهداف شخصی و غیرتجاری است، در حالی که EULA AVG به صراحت بیان می‌کند که هرگونه استفاده تجاری ممنوع است و ممکن است قوانین حق چاپ را نقض کند.

اما این بدان معنا نیست که باید بین رعایت قانون و پس انداز پول یکی را انتخاب کنید. در اینجا پنج راهکار نرم افزار آنتی ویروس رایگان وجود دارد که برای تجارت کوچک شما به صورت کاملا قانونی در دسترس است. این محصول می‌تواند یک آنتی ویروس قوی برای سیستم‌های سازمانی باشد.

  1. Comodo Internet Security

Comodo Internet Security یک نرم افزار کامل برای حذف ویروس و بدافزار است. این راهکار سیستم شما را قبل از اینکه توسط بدافزارها مورد هجوم قرار گیرد، اسکن کرده و آلودگی‌ها را شناسایی کرده و سپس از سیستم‌ها در برابر ویروس‌ها، بدافزارها، جاسوس افزارها، حملات روت کیت، ربات‌ها و موارد دیگر محافظت می کند. این آنتی ویروس هم مبتنی بر ابر و هم بر اساس دیتابیس محلی عمل می‌کند و حتی در صورت به روز نبودن، می‌تواند محافظت کافی را به عمل بیاورد.

برخلاف اکثر راهکارهای آنتی ویروس رایگان که دارای قابلیت‌‎های محدودی هستند، Comodo یک نرم افزار کاملا کاربردی است که از فناوری درجه یک سازمانی بدون هزینه‌ی اضافی استفاده می‌کند. علاوه بر اسکن، شناسایی و محافظت از سیستم‌ها در برابر ویروس‌ها و سایر حملات مخرب، Comodo دارای یک فناوری جعبه ایمنی خودکار برای اجرای ایمن برنامه های غیرقابل اعتماد، DNS ایمن برای فیلتر کردن وب سایت‌های لیست سیاه به صورت real time، هشدارهای شخصی، و توانایی قفل کردن رایانه‌ها است و کاربر می‌تواند لیست سیاه و سفید شخصی خود را درست کند.

Comodo EULA طبق بند 2.1 بیان می‌کند که Comodo Internet Security (CIS) ممکن است برای استفاده تجاری و شخصی بدون حق امتیاز استفاده شود.

آیا می دانستید؟ Comodo Internet Security از منابع ویروس محلی و مبتنی بر ابر برای محافظت از دستگاه‌های شما، صرف نظر از نرم افزار آن‌ها، استفاده می‌کند.

  1. آنتی ویروس نانو

Nano Antivirus یک نرم افزار آنتی ویروس برنده جایزه است که از فناوری اختصاصی در آزمایشگاه‌های آنتی ویروس خود شرکت استفاده می‌کند. این راهکار هم نرم افزار قابل دانلود برای دستگاه‌های ویندوزی و هم یک برنامه آنتی ویروس مبتنی بر وب را ارائه می‌دهد که به کاربران اجازه می‌دهد از کل سیستم‌ها محافظت کنند یا فایل‌های فردی را اسکن کنند.

نانو آنتی‌ویروس پیشرفته‌تر از رقیبان خود است: برخلاف اکثر نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس رایگان، نانو در برابر winlockers و باج‌افزارها و همچنین ویروس‌ها محافظت می‌کند. هدف نانو نیز ارائه قابلیت اطمینان، سرعت و راحتی است. اول، آن را بر روی موتور آنتی ویروس خود اجرا می‌کند تا دفاع سریع و فوری برای سیستم‌های محلی، دانلودها و ترافیک وب فراهم کند. به این ترتیب، اسکن، اصلاحات و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری با سرعت بالا را نیز ارائه می‌دهد، بنابراین زمان خرابی و از دست دادن بهره‌وری را به حداقل می‌رساند. Nano همچنین به شما این امکان را می‌دهد که نوعی از محافظت آنتی ویروس را انتخاب کنید که به بهترین وجه مناسب سازمان شما باشد. برای مثال، در صورتی که بخش فناوری اطلاعات ویژه‌ی سازمان خود را دارید، می‌توانید بین تنظیمات توصیه‌شده برای محافظت از هندزفری یا تنظیمات پیشرفته یکی را انتخاب کنید.

برخلاف اکثر نرم افزارهای آنتی ویروس، آنتی ویروس نانو دارای یک قرارداد مجوز نسبتا مختصر است. در مورد استفاده، به سادگی بیان می‌کند که کاربران می‌توانند بدون هیچ محدودیتی از این نرم افزار استفاده کرده، و آن را کپی و توزیع کنند. صفحه پرسش‌های متداول آن همچنین می‌گوید که این نرم‌افزار برای هر سازمانی رایگان است و یک راهکار با چندین لایسنس برای استفاده‌ی چندین رایانه شخصی در دسترس است.

اگرچه برای دانلود نرم افزار نیازی به ثبت نام یا ارائه اطلاعات شخصی نیست، اما سیستم ها برای نصب نرم افزار به امتیازات مدیر نیاز دارند.

  1. Windows Security

Windows Security محافظت کاملی در برابر انواع بدافزارها و ویروس‌ها ارائه می دهد. با این حال، این نرم افزار فقط برای رایانه‌های شخصی موجود است که ویندوز به طور پیشفرض آن را نصب دارد. صرف مقداری زمان برای تغییر تنظیمات آن راهی سریع برای بهبود امنیت سایبری شما است.

Windows Security سعی می‌کند در عین حال که کنترل کامل را به شما می‌دهد نامرئی بماند. حتی اگر هیچ نرم افزار آنتی ویروس دیگری نصب نکرده باشید، Windows Security در پس زمینه اجرا می‌شود. محافظت از بدافزار و باج افزار آن برای یک برنامه داخلی مناسب است. علاوه بر این، این نرم افزار دارای یک رابط کاربری ساده و آسان است که به شما امکان می‌دهد به صورت دستی انواع اسکن ها را برنامه ریزی و مشخص کنید، حفاظت real time را تغییر دهید و تاریخچه‌های تشخیص را مشاهده کنید.

Windows Security برای استفاده در تعداد محدودی از رایانه‌های تجاری کوچک رایگان است. EULA آن در بخش 1b بیان می‌کند: اگر کسب‌وکار کوچکی را اداره می‌کنید، می‌توانید نرم‌افزار را در حداکثر 10 دستگاه در کسب‌وکار خود نصب و استفاده کنید. دانلود آنتی ویروس قوی رایگان برای ویندوز 10 می‌تواند با انتخاب این برنامه آسان شود.

Windows Security به همراه رایانه شخصی شما ارائه می‌شود، بنابراین نیازی به دانلود آن ندارید. مانند Comodo و Nano Antivirus، Windows Security نیازی به ثبت نام یا ارائه هیچ گونه اطلاعات تماس یا صورتحساب ندارد و بخشی از محتویات رایانه‌ی شماست.

  1. آنتی ویروس رایگان ClamWin

نرم افزار آنتی ویروس منبع باز ClamWin می تواند پیوست‌های دارای ویروس را در Microsoft Outlook حذف کند. همچنین می‌تواند به صورت خودکار ویروس‌ها را در Microsoft Windows Explorer اسکن کند. این شامل یک برنامه زمان بندی اسکن ویروس و یک پایگاه داده به طور منظم به روز شده از همه ویروس‌های مربوطه است.

کد منبع باز ClamWin به این معنی است که می توانید نرم افزار آن را متناسب با خواسته ها و نیازهای خود تغییر دهید. ClamWin همچنین بخشی از بنیاد نرم‌افزار آزاد است، به این معنی که نسخه رایگان آن متصل به هیچ نوع برنامه پولی نیست. با ClamWin، نرم افزار آنتی ویروس ویندوز را دریافت می کنید که کار با آن آسان است.

ClamWin بر اساس مجوز عمومی بنیاد نرم‌افزار آزاد عمل می‌کند، که می‌گوید: برای دریافت یا اجرای نسخه‌ای از برنامه، لازم نیست این مجوز را بپذیرید. به این ترتیب، هر موجودیتی ممکن است از ClamWin استفاده کند.

  1. FortiClient

محصول Fortinet FortiClient دستگاه شما را برای نگهداری امنیتی به شبکه Fortinet متصل می کند. از طریق این اتصال، FortiClient می تواند فایل‌های مشکوک را تجزیه و تحلیل کند، یک فایروال ایجاد کند و از شما در برابر بدافزار محافظت کند. می‌توانید از FortiClient در چندین دستگاه، در یک مرورگر وب یا در فایل‌های PDF استفاده کنید. در حین سفر، این راهکار دستگاه شما را به شبکه Fortinet متصل نگه می دارد.

FortiClient از اتصال دستگاه های USB غیرمجاز به دستگاه شما جلوگیری می کند. FortiClient همچنین دستگاه های شما را برای دفاع فعال در برابر حملات به جای صرفا واکنش، ایمن می‌کند.

طبق قانون Fortinet EULA، تمام نرم افزارها و اسناد Fortinet نرم افزار کامپیوتری تجاری هستند. Fortinet مانند ClamWin از مجوز های عمومی بنیاد نرم افزار پیروی می‌کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

با ثبت ایمیل از آخرین خبرها مطلع شوید