دانلود کسپرسکی 2023

بنر مقاله دانلود کسپرسکی

مقدمه

در سال 2023 میلادی و با پیشرفت روش‌های هک و رخنه و نفوذ به داخل دیواره‌های امنیتی شرکت‌ها، نیاز به دانلود و به روزرسانی راهکارهای آنتی ویروس بیشتر از همیشه می‌شود. بنابراین انتخاب مناسب این است که محصول به روزرسانی شده و جدید را تهیه کرده و برای تقویت امنیت سازمان به کار برد. آنتی ویروس کسپرسکی از گذشته تا اکنون یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای آنتی ویروس بوده است و امروزه برای محافظت از امنیت سازمان‌ها و نقاط پایانی شبکه، دانلود کسپرسکی 2023 می‌تواند راه حل مناسبی باشد.


دانلود کسپرسکی 2023

در سال 2023 برخی از ترندهای امنیتی بیشتر از همیشه مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرند و راهکارهای مختلف آنتی ویروس نیز در پی ارتقا و به روز رسانی محصولات خود برای همگام بودن با این تغییرات هستند. بیایید نگاهی به برخی ترندهای امنیتی که با دانلود کسپرسکی 2023 می‌توان از آن‌ها استفاده کرد بیاندازیم.

در میان بسیاری از رویدادهای دراماتیک رخ داده در سال 2022، طبیعی است که بسیاری از افراد درگیر آن شده و کسب و کار یا تجربیات شخصی این افراد دچار ضرر و آسیب شده باشند. کارشناسان و متخصصان کسپرسکی تلاش کرده‌اند تا در سال میلادی جدید با ارتقای محصولات خود جلوی حوادث امنیتی جدید را بگیرند. به همین دلیل، شش راه حل توسط این کارشناسان برای بهبود وضعیت امنیتی در خانه و محیط کار معرفی و ارائه شده که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

  1. خداحافظی با رمزهای عبور

سال گذشته یک پیشرفت بزرگ در زمینه‌ی امنیت شبکه به وقوع پیوست: غول‌های بزرگ تکنولوژی مانند اپل، گوگل و مایکروسافت به طور همزمان راهکار Passwordless Sign-in را معرفی کردند. به جای رمز عبور، دستگاه مورد استفاده یک پسورد منحصر به فرد برای هر سایت ذخیره می‌کند. نیازی به تایپ آن نیست و سرقت آن نیز بسیار دشوار است. در محصولات سازمانی Kaspersky امکان ذخیره سازی تمامی رمزهای عبور در یک safe box وجود دارد که برای دسترسی به تمامی این رمزها، تنها به یاد داشتن یک پسورد کافی است. این ویژگی در محصولات Kaspersky Business Securityبه چشم می‌خورد.

متاسفانه تا این لحظه، سایت‌های زیادی از احراز هویت بدون رمز عبور پشتیبانی نمی‌کنند، اما همچنان باید سعی کرد در هر کجا که ارائه می‌شود، آن را انتخاب و استفاده کرد. علت استفاده از این تکنولوژی این است که امکان سرقت اطلاعات از طریق سرقت رمزهای عبور به حداقل می‌رسد. استفاده از این تکنولوژی نیز به علت عدم نیاز به تعیین، حفظ کردن یا یادداشت کردن رمز عبور در محیط‌های خطرناک، امن تر است و می‌تواند برای کارمندان کسب و کارها در هر ابعادی به کار رود. دانلود کسپرسکی 2023 می‌تواند کاربر را قار سازد تا از safe browser های کسپرسکی که با رنگ سبز مشخص شده استفاده کرد.

Chrome، Edge و Safari نیز در حال حاضر از این فناوری در پلتفرم‌های دسکتاپ و موبایل پشتیبانی می‌کنند.

  1. استفاده از اطلاعات یک بار مصرف

نشت اطلاعات یکی از بزرگترین خطرات دیجیتالی برای همه‌ی صاحبان داده است. داده‌های کاربر از ISPها، شرکت‌های بیمه، خدمات فروش و توزیع، شبکه‌های اجتماعی و حتی پایگاه‌های اطلاعاتی مدارس به سرقت می‌رود. سپس از داده های سرقت شده برای انجام کلاهبرداری‌های مختلف استفاده می شود.

متاسفانه کار زیادی نمی‌توان برای جلوگیری از وقوع این امر انجام داد. اما می‌توان اطلاعات کمتری از اشخاص و سازمان‌ها در اینترنت منتشر کرد. ورود اطلاعات یکسان در وب سایت‌های مختلف با احتمال به سرقت رفتن اطلاعات تمامی این وب سایت‌ها اطلاعات بیشتری در مورد کاربر به مجرم سایبری نمی‌دهد، اما به طور کلی احتمال مور دستبرد واقع شدن را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد بنابراین توصیه‌ی جدید کارشناسان این است که از اطلاعات یک بار مصرف مانند شماره تلفن، ایمیل و یا پسوردهای یکبار مصرف استفاده شود. شرکت‌های سرویس دهنده در زمینه‌ی خطوط تلفن، امکان ارائه‌ی شماره تلفن‌های یکبار مصرف برای دریافت پیامک‌های ثبت نامی را دارند، و همچنین آدرس‌های ایمیل یک بار مصرف نیز توسط این شرکت‌ها ارائه می دهند. برای دسترسی به این خدمات می‌توان عبارت شماره تلفن یکبار مصرف/آدرس ایمیل را در گوگل جستجو کرد.. برخی از خدمات پولی از این نوع حتی شماره کارت اعتباری یکبار مصرف را ارائه می دهند که خرید آنلاین را حتی ایمن‌تر می‌کند.مرورگرهای امن کسپرسکی نیز می‌توانند در محصول Internet Security به کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی کمک کنند.

  1. دوری از شبکه‌های مسموم اجتماعی

سال گذشته رویدادهای منفی بسیار زیادی داشت، و در کنار آن موج گسترده‌ای از نفرت پراکنی و افشاگری سازمان‌ها علیه یکدیگر شکل گرفت. برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر نیز به دلایل فنی دچار اختلال شدند. اکنون به نظر می‌رسد زمان مناسب برای دوری از این رسانه‌های خطرساز رسیده است. به ویژه پس از سو استفاده برخی از هکرها برای هک اکانت‌های اجتماعی کارمندان سازمان‌های بزرگ، کارشناسان امنیتی به فکر راه حلی برای حل این معضل افتادند.  در محصولات سازمانی کسپرسکی مانند Mail Security و Internet Security؛ امکانات زیادی برای کاربران در دسترس است که با کمک آن‌ها می‌توان جلوی ransomware ، malware و spyware ها را از هر طریق گرفت. اگرچه، گفته می‌شود بسیاری از افراد به علت نیاز مبرم به استفاده از شبکه‌های اجتماعی برا مقاصد کاری، ترجیح می‌دهند تا به برنامه‌های جایگزین با امنیت بالاتر مانند تلگرام مهاجرت کنند.

  1. اسکرول کردن کمتر در فضای مجازی

شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری می‌توانند ساعت‌های زیادی از وقت و انرژی افراد را گرفته و مانع انجام فعالیت‌های کاری آن‌ها شوند. برای جلوگیری از بررسی بی‌پایان اخبار و پست‌ها، برای شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های خبری، می‌توان با استفاده از راهکارهای کسپرسکی محدودیت زمانی تعیین کرد. بسیاری از سازندگان نرم افزارهای امنیتی نیز این ویژگی را ارائه می‌دهند: نام اپل برای این ویژگی Screen Time است،  برای گوگل Google’s Digital Wellbeing و برای هوآوی Huawei’s Digital Balance. اگر کودکان زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند، Kaspersky Safe Kids می‌تواند کمک کند. یوتیوب نیز چنین قابلیتی به نام Take a Break دارد. با دانلود کسپرسکی 2023 و محصولات مرتبط می‌توان از این ویژگی‌ها استفاده کرد.

  1. جدایی کار از زندگی خصوصی

جدا کردن کار و زندگی خصوصی به دلایل زیادی لازم است. این عمل هم به سلامت جسمی و هم به سلامت روان و هم به افزایش امنیت کاری کمک می‌کند، زیرا کار با خانواده و دوستان نباید تداخل داشته باشد و مسائل خانوادگی نباید روی روند کاری تاثیرگزار باشند. علاوه بر این، هکرها و مجرمان سایبری می‌توانند با استفاده از پلتفرم‌‌های‌ خانگی یک کارمند و استفاده از برنامه‌های مشترک محیط کار و منزل، به اطلاعات کارمند دسترسی داشته باشند و با سرقت این اطلاعات، اقدام به خرابکاری کنند. کارفرمایان نیز با بهره گرفتن از راهکارهای امنیتی می‌توانند از مستحکم بودن دیواره‌های امنیتی محیط تکنیکال خود اطمینان حاصل کنند. در حالت ایده آل، جداسازی کامپویتر محل کار از سیستم مورد استفاده در محل زندگی باید به صورت فیزیکی باشد، به این معنی که تلفن‌ها و رایانه‌های مختلف برای کار و زندگی خصوصی باید جدا از یکدیگر باشند. فقط باید به یاد داشت که از سایت‌های شخصی، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی بر روی کامپیوتر محل کار خود استفاده نکرد. برعکس این مساله نیز باید مد نظر قرار بگیرد. حتی در صورت نبود امکان برای انجام این کار، باید از راهکارهای DLP مناسب بهره گرفت تا امکان نشت اطلاعات از این طریق وجود نداشته باشد.

  1. پروتکل‌ها و راهکارهای امنیتی در زمینه‌ی استفاده از تکنولوژی

از نرم افزارهای امنیتی در تمامی رایانه ها و گوشی های تلفن همراه در سازمان و منزل باید استفاده کرد. برای هر وب سایت، ایمیل، و برنامه‌ای که نیازمند رمز عبور است، باید رمز عبور جداگانه در نظر گرفت که منحصر به فرد باشد و حتی‌الامکان از رمز عبور یکبار مصرف استفاده کرد. تمامی برنامه‌ها و نرم‌افزارها نیز نیازمند به روز رسانی مرتب هستند.. علی رغم جدیدنبودن این نکات، بسیاری از افراد همچنان این موارد را نادیده می‌گیرند. دلیل آن می‌تواند ناآگاهی یا تنبلی در اجرای پروتکل‌های امنیتی باشد. می‌توان با سپردن کل روال به یک راه حل جامع سازمانی یا خانگی از Kaspersky و با دانلود کسپرسکی 2023 و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های ارائه شده از همه‌ی دردسرها جلوگیری کرد. از جمله ویژگی‌های نرم‌افزارهای کسپرسکی می‌توان به آپدیت‌های خودکار برای برنامه‌های قدیمی، رفع تنظیمات ناامن ویندوز، مدیریت رمز عبور برای همه پلتفرم‌ها، و البته محافظت در برابر هرزنامه، ضد فیشینگ و ضد بدافزار در کسب‌وکار، محافظت از نقاط پایانی شبکه، جلوگیری از بروز تهدیدهای پیشرفته، شکار تهدید اشاره کرد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

با ثبت ایمیل از آخرین خبرها مطلع شوید