12.0- Kaspersky Endpoint Security for Windows

بنر مقاله 12.0 - Kaspersky Endpoint Security for Windows

12.0 - Kaspersky Endpoint Security for Windows

Kaspersky Endpoint Security for Windows (که با نام Kaspersky Endpoint Security نیز شناخته می‌شود) در نسخه‌ی 12.0 چندین ویژگی و بهبود نرم‌افزاری ارائه داده است. این ویژگی‌ها و امکانات شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. بهبود عملکرد Kaspersky Endpoint Security روی سرورها: در نسخه‌ی 12.0 آنتی ویروس Kaspersky ، می‌توان فرایند انتقال ازKaspersky Endpoint Security for Windows Servers به Kaspersky Endpoint Security for Windows را انجام داد و از یک راهکار واحد برای ارائه‌ی محافظت هم برای ایستگاه‌های کاری و هم برای سرورها استفاده کرد. برای انجام فرایند انتقال، لازم است که گزینه‌ی تبدیل گروهی سیاست‌ها و task ها را اجرا کنید. همچنین می‌توان از لایسنس KSWS (Kaspersky Security for Windows Server) برای فعال کردنKES (Kaspersky Endpoint Security) استفاده کرد. پس از انجام فرایند انتقال به  KES، نیازی به راه‌اندازی مجدد سرور نیست.
  2. بهبود لایسنس برنامه: لایسنس برنامه به عنوان بخشی از تصویر ماشین مجازی پولی (Paid Virtual Machine Image) در Amazon Machine Image یا AMI بهبود یافته است. بنابراین پس از به روز رسانی نیازی به فعال‌سازی جداگانه اپلیکیشن نیست. در این مورد،Kaspersky Security Center از لایسنس محیط Cloud استفاده می‌کند که قبلا به برنامه اضافه شده است.
  3. بهبود کنترل دستگاه (Device Control)
  • برای دستگاه‌های قابل حمل (MTP-Media Transfer Protocol)، می‌توان قوانین دسترسی (read/write) برای کاربران یا گروه‌های کاربری‌ را که به دستگاه‌ها دسترسی دارند را انتخاب کرد، و یا یک برنامه زمان‌بندی برای دسترسی به سیستم‌ها پیکربندی و اعمال کرد. طبق آپدیت 12.0، می‌توان قوانین دسترسی را برای درایوهای قابل حمل نیز تعریف و اعمال کرد.
  • در آپدیت 12.0، می‌توان دسترسی کاربر به تلفن‌های همراه را در Android Debug Bridge (ADB) یا برنامه‌های مشابه پیکربندی کرد. برای مثال، می‌توان تعیین کرد که تلفن‌های همراه فقط در ADB استفاده شوند و امکان استفاده از آن را به عنوان یک درایو قابل حمل ممکن نباشد (مسدود شود).
  • بر اساس آپدیت 12.0، می‌توان تلفن‌های همراه را با اتصال آن به پورت USB کامپیوترهای سازمان حتی در صورت مسدود بودن دسترسی شارژ کرد.
  • برای چاپگرها، می‌توان مجوزهای پرینت را پیکربندی کرد. Kaspersky Endpoint Security از کنترل دسترسی به چاپگرهای local و شبکه پشتیبانی می‌کند. پرینت گرفتن توسط چاپگرهای local یا متصل به شبکه، قابل مسدود شدن برای تک تک کاربران است.
  1. پشتیبانی از پروتکل WPA3 برای کنترل connection ها به شبکه‌های Wi-Fi اضافه شده است. با آپدیت 12.0 می‌توان انتخاب کرد که از پروتکل WPA3 در تنظیمات شبکه Wi-Fi قابل اعتماد استفاده کرد و از اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi با پروتکل ناامن خودداری کرد. 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

با ثبت ایمیل از آخرین خبرها مطلع شوید