National cyber security center

National cyber security center

Citrix release patches to fix product vulnerability

Cirtix  برای رفع آسیب پذیری محصولی، patch  هایی را منتشر کرده است.

برای آسیب پذیری برنامه   Citrix Application Delivery Controller (ADC) و  Citrix Gateway پچ هایی را منتشر کرده است. ما درمورد مسائل امنیتی هشدارهایی را اوایل این ماه  برای  کاهش آسیب پذیری ارائه دادیم که این هشدارها  به نسخه 2.0 به روز شده است و پیوندهای مربوط به رفع مشکلات  قبلی را به همراه دارد.

 

اگر بلافاصله به Patch های امنیتی (security patches)  دسترسی ندارید ، توصیه ها و نکات امنیتی را تا زمان انتشار  patch  های امنیتی رعایت کنید.

 

نصب آخرین به روزرسانی ها و Patch ها ،  بهترین روش برای محافظت از سیستم ها و نرم افزارها می باشد . در موارد خاص ، NCSC همچنین به سازمانها توصیه می کند که جستجوهایی را در شبکه های خود انجام دهند تا تشخیص دهند که آیا سوءاستفاده ای روی داده است یا خیر.

Cyber security measures being considered ahead of Japan 2020

اقدامات امنیتی سایبری پیش از بازی های المپیک 2020 

پیش از بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 ، هیئتی از کارشناسان وزارت ارتباطات و امور داخلی در ژاپن ، مجموعه اقدامات اضطراری را برای تقویت امنیت سایبری پیشنهاد داده اند.

 

حملات سایبری همزمان با رویدادهای بزرگ  ورزشی در جهان افزایش پیدا میکند که در این خصوص

اقدامات لازم شامل آموزش امنیت سایبری ،  بهبود گزارشات و اشتراک اطلاعات در مورد

هرگونه حادثه امنیتی سایبری صورت می گیرد .

 

همچنین طرحی برای امن بودن مواردی از قبیل روتر ، وب کم و کلیه دستگاه های مربوط به اینترنت اشیا  که در اماکن عمومی و زیرساخت های حمل و نقل کشور نصب شده اند در نظر گرفته شده است.

 

رویدادهای مهم همانند المپیک به طور فزاینده به سیستمهای دیجیتال وابسته است ،  که باید امنیت سایبری را در این رویداد ها در اولویت قرار داد . راهنمای رخ داد های بزرگ امنیت سایبری که توسط سازمان Ncsc  تهیه شده است شروع بسیار خوبی برای سازماندهی رخداد های بزرگ میباشد.

cyber security for major events guidance

Microsoft issues additional Windows 7 patch

مایکروسافت برای ویندوز 7 patch  لازم را  صادر می کند

چند روز پس از اعلام مایکروسافت مبنی بر ندادن بروز رسانی  جدید برای ویندوز 7  ، به روزرسانی جدیدی برای ویندوز 7 منتشر کرده است.

شرکت مایکروسافت متوجه خطایی (bug) شد که کاربر زمانی که والپیپر خود را در تنظیمات والپیپر به حالت Stretch  انتخاب می کند والپیپر کاربر را خالی (Blank) میکند. مایکروسافت تصمیم به ارائه ی بروز رسانی جدید برای ویندوز 7 گرفت .

 

استفاده از سیستم عامل هایی که تولید کننده دیگر از آن پشتیبانی نمی کند، آسیب پذیری آنها را در برابر ویروس ها و بدافزارها افزایش می دهد.

 

NCSC افراد را ترغیب می کند تا دستگاه هایی را که سیستم عامل های پشتیبانی نشده مانند Windows 7 را اجرا می کنند ، به روز کنند و  به آنها اجازه می دهد به روز رسانی های نرم افزاری را که به محافظت از دستگاه هایشان کمک می کند ، ادامه دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.