مایکروسافت سیستم سنتر

از بین رفتن داده‌ها به دلیل بروز مشکل در ابزارهای ذخیره‌سازی داده یکی از مشکلات عمده در شبکه‌های کامپیوتری است. علاوه بر استفاده از تجهیزات استاندارد و مناسب جهت نگه‌داری داده‌ها لازم است مکانیزمی جهت بازیابی داده‌های از دست رفته وجود داشته باشد. یکی از رایج‌تری این راهکارها استفاده از سیستم‌های پشتیبان‌گیری در شبکه است. به دلیل وجود داده‌های حیاتی در شرکت اتخاذ روال‌های پشتیبان‌گیری و پیاده‌سازی آن‌ها یکی از ضروری‌ترین کارهاست.
Microsoft System Center 2016 تنها ابزار یکپارچه ای است که به مدیران شبکه امکان مدیریت کامل دیتاسنترها، Cloud های شخصی و عمومی و حتی Client ها را می دهد. Microsoft System Center 2012 همچنین تنها محصولی است که می تواند Hypervisor های متفاوت، ابزارهای شبکه از شرکت های مختلف مثل سیسکو، HP ،D-Link و حتی نرم افزارهای گوناگون را به صورت راه حلی یکپارچه، مدیریت کند.
Microsoft System Center مجموعه ای از محصولات مدیریتی مایکروسافت است که برای کمک کردن به مدیران IT برای مدیریت و پشتیبانی بهتر و آسانتر سیستم های Server و Client در شبکه های تحت این سیستم عامل طراحی شده است و شامل محصولات متنوعی است که هر کدام به منظور بر طرف سازی بخشی از نیاز یک مدیر IT طراحی شده اند.