اجرا و پشتیبانی عملیات

در مسیر پیشرفت در کنارتان هستیم

اجرا و پشتیبانی

رایانش ابری

حرکت به سمت رایانش ابری و گذر از معماری سنتی شبکه، یک تصمیم هوشمندانه برای مدیران فن‌آوری است. رایانش ابری یک نگرش جدید در بهینه‌سازی و صرفه‌جویی منابع موجود برای رسیدن به حداکثر کارایی است. در تعریف آن، به مجموعه خدماتی که در خارج از محیط فیزیکی سازمان، با دسترسی از راه دور و در جهت برطرف نمودن نیازهای کسب‌وکار ارائه شود، رایانش ابری گفته می‌شود. این خدمات شامل دسترسی به پردازش سرورها، راهکارهای ذخیره‌سازی، مراکز داده، نرم‌افزارهای تحت‌وب، سیستم‌های تجزیه و تحلیل و... از طریق فضای ابری است. سازمان‌ها می‌توانند بدون اینکه نسبت به خرید تجهیزات گران‌قیمت مانند سرورها، ذخیره‌سازها و... اقدام کنند یا نیروی کار برای راه‌اندازی و نگهداری این تجهیزات استخدام کنند، از این خدمات در بالاترین سطح کیفیت و نگهداری استفاده کنند. رایانش ابری، یک نگرش انعطاف‌پذیر است و کمک می‌کند تا هزینه‌های عملیاتی کاهش یابد، زیرساخت کارآمدتری در اختیار باشد و با تغییر نیاز کسب‌وکار، مقیاس آن کاهش یا افزایش یابد. شرکت دژپاد با تمرکز بر امنیت زیرساخت‌های ابری و بهره‌مندی از تیم فنی با تجربه‌ی اجرا و پشتیبانی، با ارائه راهکارهای پیشرفته رایانش ابری، تمامی نیازهای سازمان شما را در این بخش برطرف می‌سازد.

تعیین نیازها و اهداف

شناخت دقیق از نیازها و اهداف سازمان، از جمله انواع سرویس‌های مورد نیاز و انتظارات امنیتی.

طراحی معماری ابر

ایجاد یک معماری ابری متناسب با سازمان، با توجه به توزیع منابع، امنیت شبکه، و پشتیبانی از مقیاس‌پذیری.

مهاجرت داده

برنامه‌ریزی و اجرای مهاجرت داده‌ها به محیط ابری با حفظ امنیت و دسترسی بهینه.

مدیریت هویت و دسترسی

پیاده‌سازی سیستم مدیریت هویت و دسترسی به منظور ایمنی اطلاعات و کنترل دسترسی کاربران.

پشتیبانی از استانداردها

رعایت استانداردها در زمینه امنیت، مدیریت، و انتقال داده برای ایجاد تطابق و تعامل بیشتر با سیستم‌های دیگر.

پایداری و مانیتورینگ

پیاده‌سازی سیستم‌های مانیتورینگ و نظارت به منظور پایداری خدمات و پیشگیری از مشکلات.

استفاده از سرویس‌های مدیریت ابری

استفاده از ابزارها و سرویس‌های مدیریت ابری برای بهبود مدیریت و کنترل منابع.

آموزش و آگاهی

آموزش در مورد استفاده ایمن از سرویس‌های ابری و مفاهیم امنیتی.

اجرا و پشتیبانی

منابع پردازشی

با نگاهی به پیشرفت سریع فن‌آوری در حوزه منابع پردازشی، آینده راه‌حل‌های محاسباتی امیدوارکننده و در عین حال مملو از چالش‌های بزرگ به نظر می‌رسد. به دلیل پیچیدگی تجهیزات و راهکارهای پردازشی نوین، همواره انتخاب مناسب‌ترین سخت‌افزارها و پیاده‌سازی کارآمدترین معماری شبکه، از دغدغه‌های بزرگ مدیران فن‌آوری است. یکپارچه‌سازی، مجازی‌سازی، ادغام و مدیریت منابع پردازشی در یک محیط یکپارچه موجب استفاده بهینه از تمام ظرفیت محاسباتی خواهد شد. علاوه‌ بر این خودکارسازی فرآیندهای پیکربندی، مدیریت و مقیاس‌پذیری با کمک هوش‌‌مصنوعی باعث کاهش خطای انسانی و بهینه‌سازی حداکثری در استفاده از منابع پردازشی موجود می‌گردد. در نهایت یکی از مهمترین بخش‌های پیکربندی منابع پردازشی، ایجاد امنیت در حفاظت از منابع پردازشی در برابر تهدیدات امنیتی داخلی و خارجی است. بنابراین، به‌کارگیری راهکارهای نوین منابع پردازشی، جزء حیاتی سازمان‌های مدرن هستند که زیرساخت‌های مقیاس‌پذیر، انعطاف‌پذیر و کارآمد را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کنند. از این طریق، کسب و کارها می‌توانند عملکرد کلی مجموعه خود را بهبود بخشند، هزینه‌ها را کاهش دهند و مزیت رقابتی در بازار را به دست آورند. شرکت دژپاد با بهره‌مندی از تیم فنی با تجربه‌ی اجرا و پشتیبانی، مجموعه کاملی از خدمات و سرویس‌های مدیریت منابع پردازشی را ارائه می‌دهد.

مدیریت یکپارچه منابع

استفاده از سیستم‌ها و ابزارهای مدیریتی برای ادغام و مدیریت منابع پردازشی و سایر منابع مرتبط در یک محیط یکپارچه.

خودکارسازی

استفاده از ابزارها و فرآیندهای خودکار برای مدیریت و اجرای فرآیندهای پردازشی، از جمله روندهای پیکربندی، مقیاس‌پذیری خودکار و پیش‌بینی نیازهای منابع.

مدیریت هوشمند منابع

استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده برای بهینه‌سازی استفاده از منابع پردازشی، پیش‌بینی نیازهای آینده و ارائه پیشنهادهای بهینه‌سازی.

امنیت

اعمال سیاست‌ها و ابزارهای امنیتی برای حفاظت از منابع پردازشی در برابر تهدیدات امنیتی، از جمله محافظت از داده‌ها، شناسایی و پیشگیری از حملات

اجرا و پشتیبانی

ذخیره‌ساز و نسخ پشتیبان

داده‌ها، دارایی اصلی سازمان‌ها هستند. به عبارت دیگر، در رقابت تجاری پیچیده امروزی، هر جزء کوچکی از داده ارزشمند است. با این حال، حجم گسترده داده‌ها که با روش‌های قدیمی از منابع مختلف جمع‌آوری و ذخیره‌ می‌شوند، باعث تکه‌ تکه شدن داده‌ها و گاه از بین رفتن آن‌ها می‌شود. مدیران فن‌آوری هنگام کار با داده‌ها باید برای بدترین اتفاق‌ها آماده باشند. متاسفانه مطابق گزارش مدیریت داده‌ها Gartner، بیش از 65 درصد از کسب‌وکارهای جهان، هنوز از راهکارهای سنتی و دستی برای ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری استفاده می‌کنند. امروزه با توجه به افزایش روز‌افزون حجم داده‌ها، سازمان‌ها باید یک راهکار ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری مدرن و جامع داشته باشند که نه تنها داده‌های مختلف را از چندین منبع ادغام، ذخیره و به‌روز‌رسانی کند، بلکه امنیت آن‌ها در برابر تهدیدات خارجی، داخلی، خطای انسانی و... فراهم آورد. خدمات ذخیره‌ساز و نسخ پشتیبان دژپاد، با بهره‌مندی از جدیدترین تجهیزات و راهکارهای ذخیره‌سازی کمک می‌کند تا در کنار حذف روش‌های سنتی، تحول اساسی در این بخش ایجاد شود. امکان ذخیره‌سازی یکپارچه، اطمینان از حداقل خرابی، مدیریت موثر، انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و امنیت کامل هنگام نگهداری طولانی‌مدت داده‌ها، این باارزش‌ترین دارایی یک سازمان، موجب عملکرد کارآمد یک مجموعه خواهد شد. شرکت دژپاد با بهره‌مندی از تیم فنی با تجربه‌ی اجرا و پشتیبانی، ضمن ارائه مشاوره متناسب با حجم کاری سازمان شما، طیف کاملی از خدمات ذخیره‌ساز و نسخ پشتیبان را ارائه می‌دهد.

تحلیل نیازها و انتخاب نوع ذخیره‌سازی

انتخاب نوع ذخیره‌ساز، ذخیره‌ساز فیزیکی یا ذخیره‌سازهای مبتنی بر نرم‌افزار، بر اساس نیاز سازمان؛ شناخت دقیق از نیازهای ذخیره‌سازی، حجم داده‌ها و خصوصیات آنها.

استراتژی پشتیبان‌گیری

پیاده‌سازی یک استراتژی موثر برای پشتیبان‌گیری داده‌ها، از جمله پشتیبان‌گیری متناوب، خودکار و درون سایت یا خارج از سایت.

امنیت داده

استفاده از راهکارهای امنیتی مانند رمزنگاری داده‌ها، مکانیزم‌های دسترسی و نظارت مداوم بر داده‌ها.

مقیاس‌پذیری

راهکارهای ذخیره‌سازی باید به راحتی قابل مقیاس‌پذیری باشند تا با رشد داده‌ها و نیازهای سازمان سازگار باشند.

مدیریت داده‌ها

استفاده از سیستم‌های مدیریت داده‌ها (DMS) برای مدیریت بهینه داده‌ها و اجتناب از تکرار و افزایش بهره‌وری.

پایداری سیستم

تضمین پایداری و قابلیت اطمینان سیستم‌های ذخیره‌سازی برای پیشگیری از دست رفتن داده‌ها و اختلال در خدمات.

مدیریت هزینه

برنامه‌ریزی برای بهره‌وری هزینه‌های ذخیره‌سازی و استفاده از راهکارهای بهینه در این زمینه.

اجرای مانور و بازبینی

اجرای مانور، انجام آزمون‌های دوره‌ای و بازبینی‌های امنیتی برای اطمینان از کارکرد صحیح و امنیت سیستم‌های ذخیره‌سازی.

اجرا و پشتیبانی

شبکه و امنیت شبکه

یک شبکه قوی، روان و قابل اعتماد، ستون فقرات موفقیت هر کسب‌وکاری است، به شرطی‌که متناسب با آن کسب‌وکار، طراحی و بهینه شده باشد. تکرار یک مدل سنتی از تجهیزات و چیدمان شبکه برای همه سناریوها، نتیجه نخواهد داد. امروزه در طراحی معماری شبکه، با توجه به نیاز هر کسب‌وکار، راه‌حل‌های متفاوتی ‌همراه با سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مرتبط، مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مسیریابی (روتینگ) و سوییچینگ گرفته تا ابزارهای مدیریتی و پروتکل‌های پیچیده امنیتی، راهکارهای نوین شبکه جزء جدایی‌ناپذیر عملکرد روان و قابل اطمینان کسب‌وکارها هستند. همانطور که تجارت شما رشد می‌کند و تکامل می‌یابد، نیازهای شبکه شما نیز تغییر می‌کند. راهکار‌های شبکه دژپاد بر اساس معماری‌های مقیاس‌پذیر طراحی می‌شوند و با نیازهای در حال تغییر، سازگار شده و رشد شبکه را به‌طور یکپارچه امکان‌پذیر می‌کنند. در دژپاد، ما یک دهه تجربه موفق در راهکارهای تخصصی معماری و امنیت شبکه روز دنیا را به شما ارائه می‌کنیم. با بهره‌مندی از خدمات شبکه و امنیت شبکه دژپاد، عملکرد بهینه و جریان داده‌ روان را در کنار راهکار تدافعی چندلایه تجربه کنید و اطمینان حاصل کنید که شبکه کسب‌وکار شما، مطابق انتظار عمل می‌کند. تیم فنی مجرب و متخصص ضمن نیازسنجی و ارائه مشاوره، همراه مورد اعتمادتان تا شکل‌گیری یک شبکه قوی، روان و قابل اعتماد در سازمان شما است.

طراحی و پیاده‌سازی شبکه

طراحی و بازطراحی شبکه‌های رایانه‌ای با تکیه بر تامین حداکثری امنیت اطلاعات

پیکربندی و بهینه‌سازی

پیکربندی و بهینه‌سازی عملکرد تجهیزات شبکه

خدمات پشتیبانی

ارائه خدمات پشتیبانی تجهیزات امنیت شبکه (WAF, Firewall) مبتنی بر برندهای (F5, Juniper, Fortinet)

بهینه‌سازی شبکه

تحلیل و بهبود عملکرد شبکه از لحاظ پهنای باند، سرعت، کاهش تداخل‌ها و افزایش بهره‌وری.

آموزش Fortinet

برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه امنیت شبکه مبتنی بر برند Fortinet شامل NSE4, NSE5, NSE6, NSE7

آموزش F5

برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه امنیت شبکه مبتنی بر برند F5 شامل DNS, LTM, ADVANCED, ADMIN&Tshoot

آموزش Cisco

برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه امنیت شبکه مبتنی بر برند Cisco شامل Firepower SNCF

اجرا و پشتیبانی

پایش، گزارش‌گیری و تحلیل (SIEM)

اولین سنگ بنای امنیت شبکه، پایش لحظه‌ای عملکرد یک شبکه شامل نظارت بر ترافیک داده‌ها، عملکرد اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و بررسی ناهنجاری‌ها است. صرف نظر از اینکه شبکه سازمان شما چقدر بزرگ، کوچک یا پیچیده است، انجام اقدامات اولیه نظارتی مانند مانیتورینگ مداوم و دریافت گزارش‌های تجزیه تحلیل لحظه‌ای از عملکرد آن، ضروری است. با بررسی این گزارش‌ها، می‌توان هرگونه تلاش برای دسترسی غیرمجاز، الگوهای رفتاری غیرمعمول و یا ترافیک مشکوک را زودتر شناسایی کرد و نسبت به رفع آن‌ها اقدام نمود. راهکار "اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد" که به اختصار SIEM نامیده می‌شود، راهکاری است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا تهدیدات امنیتی را قبل از آسیب رساندن به کسب‌وکار، شناسایی و در لحظه تجزیه و تحلیل کنند و به سرعت پاسخ دهند. امروزه ابزارهای SIEM با هوش‌مصنوعی ادغام شده و با بهره‌گیری از چندین روش جمع‌آوری در نقاط پایانی، سرورها و فایروال‌ها و سایر اجزای شبکه، امکان مشاهده فعالیت‌های درون شبکه‌ را ارائه می‌دهند. دژپاد با استقرار راهکارهای پایش، تجزیه تحلیل و SIEM به‌عنوان اولین لایه امنیت شبکه، از سازمان شما در برابر خطر تهدیدات خارجی یا داخلی حفاظت کرده و به شما اجازه می‌دهد تا ریسک‌ها را به طور فعال مدیریت نمایید و به تهدیدهای بالقوه به طور موثر پاسخ بدهید. کارشناسان امنیت شبکه دژپاد، ضمن مشاوره فنی دقیق، سازمان شما در اجرای جدیدترین راهکارهای پایش و تجزیه و تحلیل (SIEM) همراهی می‌کنند.

انتخاب ابزارهای مانیتورینگ

انتخاب ابزارهای مناسب بر اساس نیازها و خصوصیات زیرساخت، از جمله ابزارهای مانیتورینگ شبکه، سرور، پایگاه داده و سیستم‌عامل.

پیکربندی هشدارها

تنظیم هشدارها بر اساس معیارهای مختلف مانیتورینگ، تا در صورت وقوع مشکلات یا تغییرات ناخواسته، هشدارهای مناسب فرستاده شوند.

پایش کارایی

مانیتورینگ و ثبت دقیق عملکرد زیرساخت، از جمله پاسخگویی سرورها، تاخیرها و نرخ خطاها.

پایش منابع سخت‌افزاری

مانیتور کردن نحوه استفاده از منابع سخت‌افزاری از جمله CPU، حافظه RAM و فضای ذخیره‌سازی.

مانیتورینگ شبکه

نظارت بر ترافیک شبکه، تشخیص مشکلات اتصال و مانیتورینگ عملکرد دستگاه‌های شبکه.

سیستم‌های Logging

رصد و تحلیل لاگ‌ها برای شناسایی مشکلات و تریس کردن رخدادها در سیستم.

مانیتورینگ سرویس‌ها

نظارت بر عملکرد سرویس‌ها و بررسی دسترسی و کارایی برنامه‌ها.

تجزیه و تحلیل داده

استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده برای درک بهتر از عملکرد زیرساخت و پیش‌بینی مشکلات.

اجرا و پشتیبانی

طراحی و بهینه‌سازی زیرساخت مجازی

در اختیار داشتن یک زیرساخت مجازی قدرتمند و به‌روز، برگ برنده و عاملی تعیین کننده در موفقیت کسب‌وکارهای مدرن است. از زیرساخت مجازی که بر روی سخت‌افزارهای قدرتمند و گران‌قیمت مستقر می‌شود، برای راه‌اندازی مراکز داده، فضای ابری، نرم‌افزارهای تحت وب و... استفاده می‌شود. اما یکی از بزرگترین چالش‌ها برای مدیران فن‌آوری، طراحی و بهینه‌سازی زیرساخت‌ مجازی همگام با رشد سریع فن‌آوری است. هدف نهایی در طراحی و بهینه‌سازی زیرساخت مجازی، به حداکثر رساندن بهره‌برداری از منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، کارایی، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری در کنار به حداقل رساندن هزینه‌ها و ساده‌نمودن پیچیدگی مدیریت و پایش است. در روش سنتی، طراحی زیرساخت مجازی مستلزم تدارک بیش از حد با ظرفیت قابل توجهی است تا امکان رشد پیش‌بینی نشده فراهم شود. در این روش، علاوه بر بالا رفتن هزینه، توان و فشار مضاعف بر ظرفیت خنک‌کنندگی، بخش زیادی از منابع بدون استفاده باقی می‌ماند. امروزه با فن‌آوری نوین، طراحی و مقیاس‌پذیری به‌صورت خودکار صورت می‌پذیرد و از تمام ظرفیت منابع موجود به بهترین نحو استفاده می‌شود. کارشناسان ارشد دژپاد، ضمن ارائه کامل‌ترین راهکارها در تمام مراحل طراحی و بهینه‌سازی زیرساخت مجازی سازمان شما، همراه شما خواهند بود.

تحلیل نیازها

شناخت دقیق از نیازهای سازمان و انتظارات از زیرساخت مجازی به منظور ارتقاء عملکرد.

انتخاب پلتفرم

انتخاب پلتفرم مناسب بر اساس نیازها و موارد مورد انتظار، مانند VMware، Hyper-V، KVM یا  Citrix.

پیکربندی منابع

بهینه‌سازی تخصیص منابع مجازی مانند CPU، RAM و ذخیره‌سازی به نحوی که مصرف بهینه داشته باشد.

استفاده از ابزارهای مدیریت مجازی

به‌کارگیری ابزارهای مدیریت مجازی برای نظارت، پیکربندی و مانیتورینگ بهتر.

مجازی‌سازی شبکه

پیاده‌سازی مجازی‌سازی شبکه برای افزایش انعطاف‌پذیری و کاهش پیچیدگی مبتنی بر VMware NSX و CISCO ACI.

استفاده از کانتینرها

معماری مجازی‌سازی بر اساس کانتینرها (مانند Docker) برای اجرای برنامه‌ها به صورت چابک و سریع.

مجازی‌سازی ذخیره‌ساز

پیاده‌سازی  ذخیره‌ساز مبتنی بر نرم‌افزار برای افزایش مقیاس پذیری، سهولت در مدیریت و کاهش هزینه‌ها  مبتنی بر VMware vSAN و سایر Object Storageها.

پشتیبانی از میکروسرویس‌ها

تدوین زیرساخت مجازی به گونه‌ای که از اجرای میکروسرویس‌ها به بهترین شکل پشتیبانی کند.

خودکارسازی

پیاده‌سازی راه‌اندازی‌های خودکار برای ایجاد یک فرآیند اجرایی موثر و هماهنگ.

امنیت مجازی‌سازی

پیاده‌سازی راه‌اندازی‌های خودکار برای ایجاد یک فرآیند اجرایی موثر و هماهنگ.

مدیریت توزیع منابع

بهینه‌سازی تخصیص منابع بر اساس نیازهای برنامه‌ها و سرویس‌ها.

پیمایش به بالا